Borec Oktagonu so zlomeninou odbojoval tri kolá! Nad vzdaním sa som neuvažoval ani na chvíľu...

NETKY.SK • 9 Máj 2023, 13:00 • 2 min
Borec Oktagonu so zlomeninou odbojoval tri kolá! Nad vzdaním sa som neuvažoval ani na chvíľu...

BRATISLAVA - Zápasník pražského gymu Reinders MMA Jakub Tichota (5-2) absolvoval na poslednom turnaji Oktagonu v Bratislave súboj o dočasný titul perovej váhy proti Losene Keitovi (11-0), v ktorom zvíťazil Belgičan na TKO v závere štvrtého kola.

slovakia

left justify in out

Tichota v tomto súboji ukázal obrovské srdce bojovníka, ktoré dokazuje aj fakt, že v boji pokračoval aj napriek zlomenine kľúčnej kosti, ku ktorej došlo už v prvom kole. "Prišlo to zhruba pri druhom pokuse o takedown. Úprimne ani neviem ako sa to stalo, bola to súhra náhod. V tej chvíli som cítil, že tam niečo nie je v pohode, takže som skúšal čo pôjde a nepôjde s rukou robiť."

 

img

 

Je to už druhý súboj Loseneho, v ktorom sa jeho súper zranil. Predtým to bol Ivan Buchinger, ktorému tesne pred tým ako dostal KO praskol sval v ramene. "Stále som dúfal, že niečo môžem vymyslieť, nad vzdaním zápasu som ani na chvíľu nerozmýšľal. Dúfal som, že môžem aj napriek zraneniu vymyslieť niečo čo mi vyhrá zápas."

 

Tréner André Reinders patrí medzi najväčšie osobnosti uznávaného športu. Skúsený kouč sa po správe o zranení od zverenca, rozhodol pokračovať v zápase. "André mi stával dával rady, v zmysle víťazstva. Radil mi to najlepšie čo mohol. Som rád, že sme šli ďalej, že stále riešil len to ako vyhrať," pokračoval sympatický zápasník z Prahy, ktorý má dostatok času, aby sa do titulového zápasu znova vrátil. 

 

 

Jakub sa aktuálne nachádza v období rekonvalescencie, kľúčnu kosť má nateraz zafixovanú a pri najlepšom scenári by sa dokonca mohol vyhnúť operácii. "Vyzerá to tak, že sa kosť hojí dobre. No uvidíme, stále je v hre aj operácia. V zmysle budúcnosti neviem čo bude, určite chcem pokračovať v plnení svojich snov. Teraz sa ale stopercentne koncentrujem na uzdravenie a keď budem fit, budem uvažovať nad tým, čo ďalej," dokončil bojovník. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies