Putin a Erdogan sa dohodli na posilnení vojenskej spolupráce v Sýrii

NETKY.SK • 9 Február 2017, 17:40 • 2 min
Putin a Erdogan sa dohodli na posilnení vojenskej spolupráce v Sýrii

MOSKVA - Ruský prezident Vladimir Putin a jeho turecký náprotivok Recep Tayyip Erdogan sa v dnešnom telefonickom rozhovore dohodli na posilnení vojenskej spolupráce v ťažení proti teroristickej organizácii Islamský štát (IS) v Sýrii.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

"Prezidenti si vymenili názor na kľúčové aspekty sýrskej krízy, zameriavajúc sa na spoluprácu v boji proti medzinárodnému terorizmu. Dohodli sa na posilnení vojenskej spolupráce pri operáciách proti členom IS a iných extrémistických skupín v Sýrii," uvádza sa vo vyhlásení Moskvy.

 

Putin zároveň vyjadril Erdoganovi sústrasť nad smrťou troch tureckých vojakov, ktorí dnes tragicky zomreli pri ruskom nálete pri meste Báb na severe Sýrie. Zranenia utrpelo ďalších 11 osôb. Obe strany túto nešťastnú udalosť vyšetrujú, uvádza Kremeľ.

 

Ankarou podporovaná sýrska opozícia obnovila dnes ofenzívu v uvedenom meste - iba deň po tom, ako prelomila obranu IS v provincii Aleppo, ktorá je jednou z posledných bášt teroristov. Kremeľ tiež potvrdil, že obaja lídri sú za posun v rokovaniach v Astane i Ženeve, pričom hovorili aj o marcovom stretnutí predstaviteľov oboch krajín v Rusku.

 

Zabití vojaci podporovali sýrskych povstalcov v úsilí o prevzatie kontroly nad Bábom od IS. Ide o súčasť širšej ofenzívy Turecka s cieľom vytlačiť IS a kurdských bojovníkov od tureckých južných hraníc. Rusko a Turecko, ktoré podporujú opozičné strany v sýrskom konflikte, v uplynulom čase spoločne vykonávajú letecké útoky na pozície IS.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies