Platnosť COVID pasov sa môže skrátiť. Problém môžu mať aj zaočkovaní!

NETKY.SK • 14 November 2021, 15:31 • 2 min
Platnosť COVID pasov sa môže skrátiť. Problém môžu mať aj zaočkovaní!

BRATISLAVA - Líder strany SaS žiada, aby sa do denných štatistík zahrnuli aj počty obetí koronavírusu, ktoré neboli zaočkované.

slovakia

left justify in out

Je možné, že platnosť COVID pasu bude skrátená z jedného roka na deväť mesiacov. V nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to pripustil minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). 

 

Zočkovaný by mohli mať problém

Nezaradený poslanec Národnej rady SR a predseda neparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini povedal, že v tomto prípade by sa to malo odkomunikovať. Tvrdí, že ľudia, ktorí sa očkovali medzi prvými v januári, by sa pri deväťmesačnej platnosti COVID pasu nemuseli dostať do reštaurácie.

 

Diskutujúci sa vyjadrili aj k sprísňujúcim sa opatreniam. "Dôležitá vec je, že zamestnávateľ si bude môcť vypýtať informáciu od zamestnanca, či je zaočkovaný alebo po prekonaní ochorenia," povedal Sulík. 

 

Poukázal tiež na to, že týmito zmenami sa budú zvýhodňovať zaočkovaní ľudia. Napríklad v tom, že budú môcť v čiernych okresoch chodiť do reštaurácií. Tvrdí, že ich budú môcť navštevovať aj tí, ktorí ochorenie COVID-19 prekonali.

 

"Bude to platiť pri očkovaní, tak aj pri prekonaní nejakú dobu. Teraz neviem, či šesť alebo deväť mesiacov. Čiže človek má COVID pas, ten mu vyprší a potom bude musieť ísť so sebou niečo podniknúť," povedal Sulík.

 

Podnikatelia sa obávajú lockdownu

Balík opatrení Hlas-SD nepodporil podľa Pellegriniho preto, lebo sú tam veci, s ktorými nemôžu súhlasiť. Tvrdí, že najmä malí podnikatelia sa boja lockdownu. Poukázal na to, že vláda zatiaľ neprijala žiadne opatrenia, v parlamente sa prijal len rámec.

 

Podľa Pellegriniho sa na Slovensku zabúda na liečenie pacientov s ochorením COVID-19. Sulík tvrdí, že liečba pacientov s týmto ochorením je extrémne drahá. "Očkovanie je oproti liečbe extrémne lacné," povedal predseda liberálov. Zároveň ho teší, že pribúdajú v týchto dňoch ľudia, ktorí sa dávajú zaočkovať.

 

Zomierajú najmä nezaočkovaní

Podľa ministra hospodárstva sa bude zverejňovať percento očkovaných medzi mŕtvymi. Tvrdí, že 95 percent z mŕtvych nebolo očkovaných.

 

Šéf Hlasu-SD tvrdí, že sa musia postarať aj o ľudí, ktorí sa nechcú očkovať. Sulík uviedol, že na nezaočkovaných "sa nevykašľú", ale práve oni momentálne zapĺňajú nemocnice. Nezaočkovaným by sa mali podľa Pellegriniho ponúknuť testy na protilátky.

 

Myšlienky referenda sa Pellegrini nevzdáva. Očakáva od vlády zmenu ústavy. Sulík povedal, že on osobne je za referendum.

 

Mohlo by vás zaujímať: Zdravotníci z nemocníc zúfalo vyzývajú verejnosť k očkovaniu

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies