Prvý krok k zavedeniu online maturity

NETKY.SK • 4 Apríl 2022, 09:48 • 2 min
Prvý krok k zavedeniu online maturity

BRATISLAVA – V roku 2022 sa má zrealizovať verejné obstarávanie na zabezpečenie dodávky systému eTest II pre celoplošné zavedenie elektronického testovania. Ide o prvý krok plánovaného zavedenia on-line maturity. Vyplýva to z Národného programu reforiem Slovenskej republiky 2022 v oblasti vzdelávania, ktorý predložilo Ministerstvo financií SR do medzirezortného pripomienkového konania.

slovakia

left justify in out

Počas roka sa v súlade s harmonogramom plánu obnovy a odolnosti prijme ešte niekoľko ďalších parciálnych krokov vrátane súvisiacej legislatívnej úpravy školského zákona o ukončovaní štúdia na stredných školách. „V roku 2023 sa spustí prípravná testovacia fáza. Plne implementovaná on-line maturita bude najneskôr do konca roku 2025, najneskôr v tomto roku bude časť maturity absolventov všetkých gymnázií a stredných škôl zrealizovaná on-line,“ uvádza sa v predloženom materiáli.

 

V tomto roku má kurikulárna reforma prejsť do ďalšej fázy implementácie. „Kompletizuje sa konečná verzia kurikula pre všetky cykly vzdelávania na základných školách. Implementácia sa začne v septembri 2023 s povinnosťou zabezpečiť prechod všetkých základných škôl na nové kurikulum do septembra 2026,“ píše sa v materiáli. Zároveň sa na základe výzvy vyberie 16 regionálnych partnerov ako centrá regionálnej podpory pre zavádzanie nového kurikula z plánovaného počtu 40 centier do konca roka 2024.

 

img

 

Legislatívne úpravy majú zaviesť nové druhy študijných programov pre budúcich učiteľov s dôrazom na zavádzanie inkluzívneho vzdelávania, vzdelávanie žiakov s odlišným materinským jazykom a rozvoj digitálnych kompetencií učiteľov. Zaviesť sa má účelovo viazaný príspevok na profesijný rozvoj pedagogických a odborných zamestnancov a nový model akreditácie vzdelávacích programov profesijného rozvoja.

 

Možno vás zaujme: Pri nákupe ruského plynu budeme postupovať jednotne s EÚ, uviedol premiértwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies