Sydney: Muž kladivom poškodil budovu amerického konzulátu, 9 úderov

NETKY.SK • 10 Jún 2024, 10:42 • 2 min
Sydney: Muž kladivom poškodil budovu amerického konzulátu, 9 úderov

SYDNEY - Vandal v noci na pondelok poškodil budovu amerického konzulátu v Sydney. Austrálsky premiér Antony Albanese v súvislosti s incidentom a vojnou v Pásme Gazy vyzval ľudí na upokojenie emócií. Správu priniesla AP.

slovakia

left justify in out

Incident sa odohral po 3.00 h miestneho času. Neznáma osoba v tmavej mikine s kapucňou urobila do tvrdeného skla budovy v severnej časti Sydney s malým kladivom urobila deväť dier, uviedla miestna polícia. Dodala, že na prednej časti budovy vandal namaľoval dva obrátené červené trojuholníky, ktoré sú považované za symbol palestínskeho odporu.
 
Americký konzulát v Sydney bol v pondelok zavretý z dôvodu štátneho sviatku v austrálskom štáte Nový Južný Wales, znovuotvorený bude v utorok.
 
Albanese požiadal ľudí, aby viedli "úctivú politickú debatu a diskusiu". "Ľudia sú traumatizovaní dianím na Blízkom východe, najmä tí, ktorí majú príbuzných v Izraeli alebo na okupovaných palestínskych územiach," povedal.
 
V Austrálii nejde o ojedinelý incident. Konzulát USA v Sydney v apríli vandali posprejovali sloganmi ako "Free Gaza" (Osloboďte Gazu). Útoku propalestínskych demonštrantov čelil koncom mája aj americký konzulát v Melbourne, pripomína AP.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: AP, Foto: Stephanie Moring /AAP / au.news.yahoo.com
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies