PRIESTUPOK: Čoho sa dopustila 50-ročná členka volebnej komisie v Kolárove?

NETKY.SK • 6 Apríl 2024, 17:50 • 2 min
PRIESTUPOK: Čoho sa dopustila 50-ročná členka volebnej komisie v Kolárove?

V čase cca o 14:28 hod. prednosta Mestského úradu Kolárovo oznámil, že v jednej z volebných miestností v tejto obci odvolila 50-ročná členka volebnej komisie za inú osobu, ktorá nebola prítomná vo volebnej miestnosti.

slovakia

left justify in out

,,Na miesto sa dostavila hliadka PZ v Kolárove, ktorá vo veci vykonala štandardné postupy. Vypočula členov komisie ako aj samotnú členku, ktorá je podozrivá zo spáchania priestupku a predmetnú udalosť hliadka PZ riadne zadokumentovala. Vo veci polícia začala konať a skutok je riešený v zmysle zákona o priestupkoch,“ informoval riaditeľ odboru poriadkovej polície Prezídia PZ plk. Mgr. Stanislav Hromádka. 

,,Okrem už priebežne zverejnených incidentov, voľby prezidenta SR pokračujú naďalej pod dohľadom Policajného zboru. Príslušníci PZ vykonávajú v súvislosti s voľbami štandardnú služobnú činnosť a vykonávajú si svoje úlohy. Dostatočný počet policajtov naďalej situáciu počas konania prezidentských volieb monitoruje a v prípade potreby sú pripravení zasiahnuť“,zhodnotil riaditeľ poriadkovej polície.

Priestupok, ktorého sa mala dopustiť 50-ročná členka komisie v Kolárove je riešený ako iný priestupok proti poriadku v správe a s poukazom na zákon o podmienkach výkonu volebného práva ako priestupok neuposlúchnutie pokynu na zachovanie poriadku vo volebnej miestnosti.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Rastislav Čižmár
Zdroj: Komunikačné oddelenie PPZ, MV SR. Foto: Pohľad na Kolárovo. (cestovnyinformator.sk)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies