Prieskum: Najdôveryhodnejším politikom je Béla Bugár

NETKY.SK • 16 November 2015, 19:08 • 2 min
Prieskum: Najdôveryhodnejším politikom je Béla Bugár

BRATISLAVA - Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je Béla Bugár (Most-Híd).

slovakia

left justify in out

Vyplýva to z prieskumu, ktorý v dňoch 29. októbra až 4. novembra robila na reprezentatívnej vzorke 1 000 respondentov agentúra AKO s.r.o.. Respondentov sa agentúra pýtala otázku: "Prečítam vám zoznam predsedov politických strán, a vy prosím pri každom z nich povedzte, či je ten politik pre vás dôveryhodný." Respondenti mohli využívať odpovede: "Úplne dôveryhodný", "Skôr dôveryhodný", "Skôr nedôveryhodný" alebo "Úplne nedôveryhodný", pričom sa museli vyjadriť ku každému menovanému.


Bugára ako skôr alebo úplne dôveryhodného vníma 54 % percent respondentov. Na druhom mieste je premiér Robert Fico (Smer-SD) s dôveryhodnosťou na úrovni 43 %. Nasledujú Daniel Lipšic (NOVA, 36 %), Radoslav Procházka (Sieť, 31 %) Andrej Danko (SNS, 28 %), Ján Figeľ (KDH, 27 %), Richard Sulík (SaS, 26 %), Igor Matovič (OĽaNO, 26 %), Pavol Frešo (SDKÚ-DS, 15 %) a Jószef Berényi (SMK, 12 %).


Najnedôveryhodnejším politikom je podľa prieskumu Igor Matovič, ktorý je skôr alebo úplne nedôveryhodný pre 62 % respondentov. Druhé miesto spoločne zdieľajú Pavol Frešo a Richard Sulík (61 %). Nasleduje Ján Figeľ (59 %), Daniel Lipšic a Radoslav Procházka (obaja 52 %), Robert Fico (50 %), Jószef Berényi (40 %), Béla Bugár (37 %) a Andrej Danko (35 %).
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies