NHL: Stone prvým kapitánom Vegas

NETKY.SK • 15 Január 2021, 01:00 • 2 min
NHL: Stone prvým kapitánom Vegas

Vedenie tímu Vegas Golden Knights vymenovalo svojho prvého kapitána v trojročnej histórií klubu.

slovakia

left justify in out

Mark Stone sa stal prvým kapitánom tímu Vegas Golden Knights. Skúsený Kanaďan bol doteraz asistentom v mužstve od kontraktu ktorý započal v roku 2019 výmenou z Ottawy Senators.  V minulej sezóne získal 63 bodov ( 21+42) a radil sa k najlepším brániacim útočníkom celej NHL.

 

Pre web NHL sa vyjadril: "Pravdupovediac, onemel som, keď mi to oznámili. Je to pre mňa veľká pocta, že môžem byť prvým kapitánom tejto organizácie. Má za sebou tri sezóny a už niečo dosiahla. Som skutočne nadšený," 

 

Vegas počas troch sezón nemalo kapitána tímu, iba asistentov.  Generálny manažér sa pre web NHL vyjadril: "Cítili sme, že nastal správny čas vymenovať kapitána a že Mark je správnou osobou pre tento post. Vidíte, ako sa u nás usadil, aké vzťahy má so spoluhráčmi, myslím si, že má v kabíne veľký rešpekt,"

 

Marka Stona môžete poznať aj zo šampionátu ktorý v roku 2019 hostilo Slovensko. Stone bol tým hráčom ktorý na svoje narodeniny strelil povestný gól 0,7 stotín pred koncom zápasu. Vegas si ho vybralo kvôli jeho pracovitosti, morálke, úspešnosti  a rešpektu v kabíne.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Vavra
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies