Nezamestnanosť v SR klesla! Vyhlásil minister práce

NETKY.SK • 18 August 2022, 14:07 • 2 min
Nezamestnanosť v SR klesla! Vyhlásil minister práce

BRATISLAVA – Nezamestnanosť v SR v júli 2022 klesla na úroveň 6,23 %. V júni tohto roku miera evidovanej nezamestnanosti bola na hodnote 6,28 %.

slovakia

left justify in out

Informoval o tom minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) za účasti generálneho riaditeľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Karola Zimmera. „Celkovo nám nezamestnanosť klesla už na 6,23 %. V priebehu leta sa nám do evidencie dostávajú v júni, v júli absolventi. Napriek tomu pokles nezamestnanosti trvá. Ešte stále máme priestor, najmä na východnom Slovensku a na strednom Slovensku, na ďalšie znižovanie nezamestnanosti. Budeme v tom pokračovať, najlepšie ako vieme," priblížil Krajniak.

 

Počas posledného roka podľa neho klesol počet nezamestnaných o 38 654.

 

„To považujem za veľmi dobrú správu. To je (počtom) väčšie okresné mesto," poznamenal minister práce. „Keď sme si rozdelili okresy, tak s mierou nezamestnanosti do 3 % máme štyri okresy, s mierou nezamestnanosti do 4 % je 17 okresov, s mierou nezamestnanosti do 5 % je 15 okresov. Toto sú tie regióny, v ktorých považujeme nezamestnanosť za stabilizovanú, blízku tzv. prirodzenej miere nezamestnanosti. Tam neočakávame, že by nezamestnanosť mala nejako výrazne klesať," zdôraznil Krajniak.

 

img

 

Rezort práce chce preto podľa jeho slov klásť väčší dôraz na riešenie problému dlhodobej nezamestnanosti. „Počet dlhodobo nezamestnaných v priebehu posledného roka išiel dolu takmer o 16 000," podčiarkol minister.

 

„Projekt 'Chyť sa svojej šance' je zameraný na znevýhodnených uchádzačov. Približne šestina poklesu nezamestnanosti znevýhodnených uchádzačov sa odvíja od tohto projektu. Projekt má tri opatrenia, a to podpora samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO), podpora mentorovaného zapracovania ako súčasti pracovného pomeru znevýhodnených a mladých uchádzačov a podpora znevýhodnených uchádzačov. K 12. augustu máme celkom prijatých 6 451 žiadostí na 7 779 miest. Žiadatelia žiadajú 31,91 milióna eur. Už sme zazmluvnili 24,46 milióna eur," doplnil Zimmer. 

 

Možno vás zaujme: Prosím vás, neklamme! Matovič zvolal mimoriadnu konferenciu s týmto názvomtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies