Prezidentka Zuzana Čaputová sa stretla s viceprezidentkou Youtube Leslie Miller

NETKY.SK • 3 Február 2024, 13:24 • 2 min
Prezidentka Zuzana Čaputová sa stretla s viceprezidentkou Youtube Leslie Miller

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa stretla s viceprezidentkou Youtube Leslie Miller, aby s ňou hovorila o tom, ako vnímajú dodržiavanie svojich záväzkov pri obsahu v slovenskom jazyku. Zaujímalo ju tiež, kedy na Slovensku spustia ich iniciatívy v oblasti duševného zdravia mladých ľudí, ktoré v USA už fungujú.

slovakia

left justify in out

Youtube je z hľadiska počtu užívateľov najväčšia sociálna sieť na Slovensku a má významnú zodpovednosť v boji proti nenávistným prejavom (najčastejšie voči dievčatám a ženám), proti výzvam k násiliu alebo v oblasti duševného zdravia mladých ľudí.

Po prijatí európskeho zákona o digitálnych službách Google zverejnil počet moderátorov obsahu za jednotlivé jazyky. Pre Slovensko má Youtube iba päť moderátorov, čo je menej v porovnaní s inými podobne veľkými krajinami.

„Slovensko je malý trh, ale je dôležité, aby slovenskí používatelia digitálnych platforiem mali garantovanú rovnakú pozornosť a bezpečnosť ako tí z veľkých krajín," píše Zuzana Čaputová vo svojom príspevku na Facebooku. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sarah Horová
Zdroj/foto: FB Zuzana Čaputová, Prezidentka SR Zuzana Čaputová a viceprezidentka Youtube Leslie Miller.
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies