Prezidentka opäť ukázala svoju citlivú stránku a zmysel pre spravodlivosť

NETKY.SK • 19 Jún 2021, 17:17 • 2 min
Prezidentka opäť ukázala svoju citlivú stránku a zmysel pre spravodlivosť

BRATISLAVA - Zuzana Čaputová dnes spomenula príbeh Igora, jedného zo zbitých pri policajnom zásahu v Moldave a neskôr neprávom obvinených.

slovakia

left justify in out

Igora spoznala počas kampane. poznala ešte počas kampane. "Dnes po ôsmich rokoch od zásahu v Moldave si spravodlivosť postupne razí svoju cestu. Igor patrí k tým, ktorí už boli zbavení obvinení z krivých výpovedí," napísala na sociálnej sieti.

 

imgSpomenula si tak podľa jej slov na "príbeh popretkávaný bezmocnosťou, kriminalizovaním obetí, ale aj enormným úsilím ich blízkych priateľov a podporovateľov, ako aj oboch ombudsmaniek, mimovládnych organizácií a aj viacerých médií, ktoré vývoj dôsledne dokumentujú".

 

Prečítajte si: Europoslanci hodnotia doterajšie pôsobenie prezidentky Čaputovej pozitívne

 

K procesu budovania právneho štátu, ktorý zabráni tomu, aby sa takého bezprávie opakovalo voči komukoľvek, podľa Čaputovej prispeje aj hľadanie, uznanie si chyby a nájdenie spôsobu ako sa úprimne ospravedlniť.

 

"Prípad je mementom pre všetkých. Nikto nemôže byť na takom okraji a tak neviditeľný, že sa nedomôže spravodlivosti. Ak je systém vychýlený v prospech mocných alebo neprospech slabých, je nakoniec rizikom pre všetkých," dodala na záver.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies