Počet ľudí, ktorí využili bezplatnú poradňu pre občanov v exekúcii, narastá

NETKY.SK • 3 November 2019, 16:08 • 2 min
Počet ľudí, ktorí využili bezplatnú poradňu pre občanov v exekúcii, narastá

BRATISLAVA - Počet ľudí, ktorí využili bezplatnú poradňu pre občanov v exekúcii, narastá. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Slovenskej komory exekútorov Stanislava Kolesárová, poradňu už siedmy rok prevádzkuje Slovenská komora exekútorov v rámci svojho programu Bližšie k ľuďom. Na konci októbra prekročil počet žiadateľov o radu počet 20-tisíc.

slovakia

left justify in out

„Osobne sa do sídla komory prišlo poradiť 1 721 ľudí, ďalších 18 437 konzultovalo svoje problémy prostredníctvom e-mailu. Po približne konštantnom náraste záujemcov v uplynulých rokoch prudko vzrástol počet občanov, ktorí sa o svoju situáciu začali zaujímať po spustení diskusie o takzvanej exekučnej amnestii, no najmä po júnovom schválení zákona o zastavení niektorých exekúcií v Národnej rade Slovenskej republiky,“ priblížila Kolesárová.

Slovenská komora exekútorov upozorňuje občanov, že zákon o zastavení niektorých exekúcií neruší žiadne dlhy. „Zastavuje exekúcie staršie ako päť rokov, v ktorých sa za posledných 18 mesiacov nepodarilo vymôcť viac ako 15 eur. Dlh však občanovi ostáva a jeho veriteľ sa môže rozhodnúť pre opätovné podanie exekúcie. Mnohí veľkí veritelia pritom už avizovali, že hromadne pristúpia práve k takémuto riešeniu,“ objasnila hovorkyňa.

 

obrazok


Bezplatnú poradňu pre občanov v exekúcií spustila Slovenská komora exekútorov v septembri 2013 v rámci svojho programu Bližšie k ľuďom. Základnými piliermi tohto programu sú transparentnosť, ústretovosť a spravodlivosť. Komora pravidelne upozorňuje občanov na riziká zadlžovania sa. Modelové prípady z poradne je možné nájsť na www.ske.sk.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies