Prezidentka chce vymenovať ústavných sudcov na budúci týždeň

NETKY.SK • 30 September 2019, 12:02 • 2 min
Prezidentka chce vymenovať ústavných sudcov na budúci týždeň

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa už zaoberá výberom nových sudcov Ústavného súdu, vymenovať ich chce na budúci týždeň.

slovakia

left justify in out

Uviedol to hovorca prezidentky Martin Strižinec. Ako dodal, Čaputová sa začala oboznamovať so všetkými podkladmi potrebnými na rozhodnutie.

 

„Výber nových ústavných sudcov v najbližších dňoch starostlivo zváži na základe odbornosti a osobnostných predpokladov,“ odpovedal Strižinec na otázku, na aké kritéria bude prezidentka pri výbere prihliadať.

 

img

Martin Strižinec

 

Ústavný súd od februára pracuje v značne obmedzenom režime. Minulý týždeň v stredu Národná rada SR zvolila chýbajúcich štyroch kandidátov na ústavných sudcov.

 

Prezidentka tak má na výber 15 kandidátov a kandidátok, pričom má vymenovať šesť nových sudcov, ktorí budú obliekať najcennejší talár najbližších 12 rokov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies