Premiér si uctil pamiatku martýrov Bielej légie

NETKY.SK • 21 Február 2022, 07:15 • 2 min
Premiér si uctil pamiatku martýrov Bielej légie

BRATISLAVA – Premiér Eduard Heger (OĽaNO) si na Martinskom cintoríne v Bratislave uctil pamiatku martýrov Bielej légie. Trojica Albert Púčik, Anton Tunega a Eduard Tesár bola v roku 1951 popravená v bratislavskom Justičnom paláci za svoj odboj proti komunistom, informoval Heger na sociálnej sieti.

slovakia

left justify in out

„Ich odkaz sa varovne ozýva v našej prítomnosti, ktorá sa zaplnila agresívnymi ľuďmi popierajúcimi holokaust i pohŕdajúcimi slobodou a demokraciou. To sú tie hodnoty, za ktoré sa kedysi bojovalo i umieralo v žalároch gestapa či štátnej bezpečnosti. To sú tie hodnoty, pre ktoré dostali trest smrti členovia Bielej légie,“ zdôraznil Heger.

 

Ako ďalej uviedol, spoločnosť má na výber, či bude rozvíjať odkaz hrdinov, ktorí vzdorovali totalitám, alebo sa nechá viesť tými, ktorí si pád komunizmu v novembri 1989 ani nevšimli. „Všimli si až tie veľké možnosti rozkrádať verejný majetok a vysmievať sa demokracii. To oni zapadli do bahna korupcie a nesú politickú zodpovednosť za vraždu Roberta Remiáša a Jána a Martiny,“ podotkol.

 

img

 

Deštrukčné sily sa podľa jeho slov v súčasnosti cítia opäť na koni. „Zneužili pandémiu na svoje zištné politické ciele. Pracujú s dezinformáciami, vyvolávajú u ľudí imaginárny strach a neistotu. Nič im nie je sväté. Potrebujú sa stoj čo stoj dostať k moci a zastaviť nástup spravodlivosti. Dospeli do stavu, keď je im demokracia na príťaž, keď je im na príťaž EÚ i NATO,“ povedal. Heger volá po spojení síl a mobilizácii demokraticky zmýšľajúcej verejnosti, „ktorá dokáže vdýchnuť život hodnotám slobody, spravodlivosti a rovnosti. Tým hodnotám, za ktoré Albert Púčik, Anton Tunega a Eduard Tesár položili život“.

 

Možno vás zaujme: V Žiline pribudnú nové cyklotrasy a cykloprístrešky za 680 000 eur twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies