Premiér je z reakcie SaS k návrhom OĽaNO sklamaný

NETKY.SK • 31 August 2022, 20:41 • 2 min
Premiér je z reakcie SaS k návrhom OĽaNO sklamaný

BRATISLAVA – Premiér Eduard Heger (OĽaNO) je sklamaný z reakcie strany SaS k návrhom hnutia OĽaNO, po ktorých schválení by bol minister financií Igor Matovič (OĽaNO) pripravený odísť z vlády.

slovakia

left justify in out

Predseda vlády tvrdí, že SaS akoby nešlo o ľudí a o osud Slovenska. TASR o tom informoval hovorca hnutia Matúš Bystriansky. „Odmietam nechať ľudí napospas extrémnym cenám energií a inflácii, ako nakoniec hovorí aj prezidentka. Strane SaS sme preto predložili návrhy na zásadnú pomoc ľuďom s tým, že keď ju podporia, Igor Matovič z vlády odíde. Z reakcie strany SaS som sklamaný. Akoby im ani nešlo o ľudí a osud Slovenska, ale len hľadanie si zámienky na útek pred zodpovednosťou,“ skonštatoval Heger.

 

img

 

Spor v koalícii trvá už niekoľko týždňov. SaS oznámila odchod z koalície, žiada odstúpenie Matoviča z vlády. OĽaNO to odmietlo. V stredu, keď mali ministri SaS podať demisiu, prišlo OĽaNO na rokovanie vlády s opatreniami na riešenie energetickej krízy.  Ak ich SaS podporí, Matovič podľa hnutia z vlády odíde. SaS je ochotná o návrhoch rokovať, ale až po Matovičovom odchode. Šéf SaS Richard Sulík podal v stredu ráno demisiu z funkcie ministra hospodárstva.

 

img

 

Ostatných ministrov za SaS požiadal, aby demisie nepodávali v stredu a počkali do pondelka (5. 9.). Dodal, že Matovičovi tak dávajú čas na to, aby odstúpil. Prezidentka SR Zuzana Čaputová v tejto súvislosti v stredu požiadala premiéra, aby jej včas predložil nominantov na uvoľnené ministerské kreslá. Rovnako, aby čo najskôr predstavil spôsob, akým bude jeho prípadná menšinová vláda získavať podporu pre zákony.

 

Možno vás zaujme:  Siemens nemôže pre zmätky okolo sankcií vykonávať údržbu zariadení Nord Stream 1



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies