Pôdohospodárska platobná agentúra vypláca dotácie pre poľnohospodárov. Koľko eur už bolo vyplatených?

NETKY.SK • 2 Apríl 2024, 20:30 • 2 min
Pôdohospodárska platobná agentúra vypláca dotácie pre poľnohospodárov. Koľko eur už bolo vyplatených?

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) denne vypláca priame platby za kampaň 2023. Vďaka zavedeniu nových procesov, intenzívnemu úsiliu a spolupráci s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) sa finančná podpora dostáva k slovenským poľnohospodárom.

slovakia

left justify in out

„PPA zvýšila efektivitu a rýchlosť vyplácania priamych platieb,“ hovorí generálny riaditeľa PPA Marek Čepko. V rámci základnej podpory príjmu na plochu (BISS) je vydaných 73,72 % rozhodnutí, pri prepočte na absolútne čísla ide o 10 755 vydaných rozhodnutí z celkového počtu 14 588.

„Od ostatnej tlačovej konferencie na ministerstve pôdohospodárstva (8.2.2024) sme ku koncu marca vydali rozhodnutia v objeme 143 miliónov eur. Celkový objem vydaných rozhodnutí za kampaň 2023 vrátane záloh tak aktuálne prekročil 266 miliónov eur,“ dodáva generálny riaditeľ Čepko.

Z toho 224 miliónov je už priamo na účtoch poľnohospodárov, rozdiel je v procese vyplatenia finančných prostriedkov, ktorý môže trvať až niekoľko dní od vydania rozhodnutia po vyplatenie. Vedenie PPA by rado aj touto cestou apelovalo na poľnohospodárov, aby si kontrolovali elektronické a poštové schránky a dostali tak finančné prostriedky na účty čo najskôr.

Oneskorené vyplácanie priamych platieb v porovnaní s minulými rokmi vzniklo v dôsledku nepripravenosti PPA na novú spoločnú poľnohospodársku politiku. „Všetky platby oprávneným žiadateľom však budú vyplatené v čo najskoršom možnom termíne,“ ubezpečil Čepko a ohradil sa voči medializovaných nepravdám, podľa ktorých hrozí prepadnutie stoviek miliónov eur.

PPA si cení trpezlivosť a porozumenie poľnohospodárov v tejto náročnej dobe.„Zaväzujeme sa pokračovať v našom úsilí transformovať PPA na modernú inštitúciu slúžiacu poľnohospodárom,“ dodal generálny riaditeľ PPA Marek Čepko.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Barbora Šimkaninová
Zdroj/Foto: Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies