Premiér daruje obyvateľom zhoreného domova dôchodcov 200 000 eur

NETKY.SK • 25 Apríl 2022, 15:51 • 2 min
Premiér daruje obyvateľom zhoreného domova dôchodcov 200 000 eur

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Na obnovu domova dôchodcov v Spišskej Novej Vsi, ktorý koncom marca zničil rozsiahly požiar, daruje predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) 200 000 eur. O vyčlenení financií z rezervy predsedu vlády informoval Heger po stretnutí s vedením dotknutého zariadenia na sociálnej sieti.

slovakia

left justify in out

„Pred takmer mesiacom seniori čelili ničivému požiaru, ktorý ich pripravil o zázemie. Bolo veľkým šťastím v nešťastí, že nikto neprišiel o život, a to vďaka rýchlemu nasadeniu bezpečnostných zložiek a odvážnym opatrovateľkám, ktoré pacientov premiestnili do bezpečia,“ skonštatoval premiér s tým, že k návšteve zariadenia a poskytnutiu pomoci ho inšpirovala poslankyňa Mária Šofranko (OĽaNO).

 

img

 

„Rezerva predsedu vlády nesmie slúžiť na výstrelky, ale na skutočnú pomoc ľuďom v núdzi a zmysluplné spoločenské projekty,“ podotkol, pričom pripomenul zneužívanie inštitútu rezervy predsedu vládu v minulosti. Požiar z 29. marca spôsobil v mestskom domove dôchodcov rozsiahle škody, extrémne zasiahnutá bola celá budova. Zariadenie zabezpečovalo sociálnu službu pre 193 prijímateľov. Z horiacej budovy sa podarilo včas evakuovať ľudí, nikto sa na mieste nezranil. Klientom museli nájsť dočasné náhradné ubytovanie.

 

Možno vás zaujme: Slovensko s EÚ intenzívne rokuje o náhrade za materiál darovaný Ukrajinetwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies