Policajti majú problém s respirátormi. Prekáža im výstredná farba

NETKY.SK • 14 Január 2022, 15:25 • 3 min
Policajti majú problém s respirátormi. Prekáža im výstredná farba

RÍM - Talianske policajné odbory sa vyslovili proti tomu, aby príslušníkom polície v rámci protipandemických opatrení prideľovali ochranné respirátory ružovej farby. Upozornili, že sa nehodia k ich uniformám a „hrozí poškodenie imidžu inštitúcie“, informovala v piatok agentúra AFP.

slovakia

left justify in out

V liste adresovanom šéfovi talianskej polície, ktorý zverejnili vo štvrtok na internete, riaditeľ odborovej organizácie SAP Stefano Paoloni vyzval na kroky proti „mätúcemu“ výberu farby ochranných respirátorov FFP2.

 

 

Podľa Paoloniho musia policajní riaditelia „zachovať dekórum svojich príslušníkov a zabezpečiť, aby im nebolo nariadené vykonávať inštitucionálnu činnosť s ochrannými pomôckami vo farbe, ktorá je pre uniformu výstredná a predstavuje riziko poškodenia imidžu inštitúcie“.

 

Prečítajte si tiež: Matovič ohlásil zmenu v registrácii seniorov na odmenu za očkovanie

 

Vhodnými farbami pre respirátory by boli napríklad biela, modrá alebo čierna – hodili by sa k prevažne modrým uniformám talianskych policajtov, dodal Paoloni. V sprievodnej poznámke, ktorú citovali talianske médiá, odborári uviedli, že s ružovou nemajú žiadny konkrétny problém, no pre uniformy dôstojníkov platia určité pravidlá.

 

Námestníčka talianskeho ministra pre infraštruktúru Teresa Bellanova na sociálnej sieti Twitter uviedla, že „na nosení farebných respirátorov nie je nič nedôstojné“. „Rešpekt pred uniformami nevychádza z farieb, ale zo správy a spôsobu práce mužov a žien, ktorí ich nosia,“ dodala.

 

 

Odborová organizácia SAP má zhruba 20 000 členov, zastupuje teda jedného z piatich talianskych policajtov, pripomína AFP. Organizácia uviedla, že ružové respirátory pridelili niekoľkým policajným oddielom na severe Talianska a na Sicílii.

 

Nosenie rúšok je v Taliansku povinné na všetkých verejných priestranstvách vrátane exteriéru. Respirátory typu FFP2 sú povinné pre verejnú dopravu, píše AFP.

 

Možno vás zaujme: Premiér trvá na pokutách pre nezaočkovaných občanov nad 60 rokov

 

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies