Poľsko je pripravené na hrozbu ruskej provokácie v Baltskom mori

NETKY.SK • 14 Jún 2024, 15:41 • 2 min
Poľsko je pripravené na hrozbu ruskej provokácie v Baltskom mori

GDYŇA - Poľský prezident Andrzej Duda uviedol, že Poľsko je pripravené reagovať na akékoľvek možné provokácie Ruska v oblasti Baltského mora. Správu priniesla PAP.

slovakia

left justify in out

"Ako všetci vieme, nanešťastie, v posledných mesiacoch...neustále čelíme ruským provokáciám," povedal Duda. "Najmä lietadlovým provokáciám v oblasti Baltského mora," dodal prezident počas námorných cvičení BALTOPS, ktoré sa každoročne konajú v oblasti Baltského mora neďaleko poľského prístavu Gdyňa.

Starostlivosť o pobrežie a jeho bezpečnosť, spolu s prístavmi a infraštruktúrou, je podľa Dudových slov dôležitá pre bezpečnosť krajiny. "Vzťahuje sa to na naše morské prístavy, našu kritickú infraštruktúru," uviedol.

Poľský prezident dodal, že pripravenosť Poľska súvisí so schopnosťou uskutočňovať obchody a zaistiť v prípade potreby prísun bojového a vojenského vybavenia po mori.

Cvičenie BALTOPS sa sa začalo 7. júna a potrvá do 20. júna. Zúčastňuje sa na ňom viac než 50 lodí, desiatky lietadiel a približne 9 000 vojakov. Majú preveriť spôsobilosti spojencov na mori, vo vzduchu i na pevnine na pobreží Baltského mora.

Zúčastňuje sa na nich viacero členských krajín NATO vrátane USA, Poľska, Estónska, Lotyšska, Litvy či nových členov Fínska a Švédska.

     twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: PAP, Foto: Andrzej Duda / wiadomosci.onet.pl
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies