Pred voľbami vzniká nová Strana obcí a miest – SOM Slovensko. Aké má ciele?

NETKY.SK • 23 Jún 2022, 10:04 • 2 min
Pred voľbami vzniká nová Strana obcí a miest – SOM Slovensko. Aké má ciele?

BRATISLAVA - Snahou vznikajúceho subjektu je dostať do komunálnej politiky ľudí, ktorí menia svoje okolie k lepšiemu, ale nechcú sa uchádzať o podporu politických strán ani zbierať podpisy ako nezávislí.

slovakia

left justify in out

Otvorená je pre primátorov, starostov i poslancov z celého Slovenska. Politický subjekt začal so zbieraním podpisov na zaregistrovanie, stihnúť to chce do jesenných volieb.

 

img

Jozef Krúpa

 

„Samospráva už dokázala, že vie zvládnuť každodenné problémy bežných ľudí a často im rozumie lepšie ako vláda. Máme však pocit, že sa samospráva vo vzťahu k súčasnej politike dostala na nevypočutú úroveň. Chceme zjednotiť starostov, primátorov a ľudí, aby mali takúto platformu a bolo ich viac počuť,“ povedal pre TASR splnomocnenec prípravného výboru a starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa.

 

Prečítajte si tiež: Premiér zasahuje! Od Matoviča a Sulíka vyžaduje zmiernenie napätia

 

Subjekt víta záujemcov zo všetkých miest a obcí na Slovensku. Prípravný výbor už začal so zbieraním podpisov na registráciu strany, oznámenie podal aj na Ministerstvo vnútra SR. Deklaruje, že robí všetko preto, aby dostatok podpisov vyzbieral včas.

 

img

Lukáš Baňacký

 

SOM Slovensko vlastného kandidáta na primátora Bratislavy ani na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) neplánuje nominovať. „Nebudeme stavať súčasnému primátorovi ani županovi konkurenciu. Ide nám v prvom rade o spoluprácu, a tá je na dobrej úrovni,“ poznamenal Krúpa. Otázka prípadných vlastných kandidátov na primátorov iných krajských miest či šéfov krajov je podľa neho predčasná.

 

V prípravnom výbore je okrem Krúpu aj starosta Lamača Lukáš Baňacký, starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír, starosta Dúbravky Martin Zaťovič, starosta Podunajských Biskupíc Zoltán Pék, starosta Vajnôr Michal Vlček a primátor Stupavy Peter Novisedlák.

 

img

Martin Zaťovič

 

Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra. Kandidátne listiny môžu podávať do 30. augusta. Volebná kampaň už beží a skončí sa 48 hodín pred dňom konania volieb.

 

Možno vás zaujme: Mária Kolíková vstúpila do SaS

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Lukas Dedik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies