Summit OSN o klíme sa pre koronavírus odkladá na budúci rok

NETKY.SK • 2 Apríl 2020, 07:12 • 2 min
Summit OSN o klíme sa pre koronavírus odkladá na budúci rok

LONDÝN - Klimatický summit OSN COP26, ktorý sa mal uskutočniť v novembri v škótskom Glasgowe, bude pre pandémiu koronavírusu presunutý na rok 2021. Vo včerajších hodinách o tom informovala britská vláda.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Termín ešte nie je známy 

"Vzhľadom na globálny dosah pandémie (ochorenia) COVID-19 nie je možné zabezpečiť konanie ambiciózneho a inkluzívneho (summitu) COP26 v novembri 2020," uviedla britská vláda vo svojom vyhlásení s tým, že nový termín summitu v roku 2021 oznámi neskôr.

 

img

 

Plánovaná veľká účasť

Na 10-dňovom klimatickom summite sa malo zúčastniť približne 30 000 ľudí, vrátane 200 svetových lídrov, aby tam hovorili o boji proti globálnemu otepľovaniu.

 

Upozornenie na problém 

Výkonná tajomníčka Rámcového dohovoru OSN o zmene klímy (UNFCCC) Patricia Espinosová v tejto súvislosti vyhlásila, že presunutie summitu na neskorší termín bolo nevyhnutné, avšak pandémia by podľa jej slov nemala odviesť pozornosť sveta od problematiky zmeny klímy.

 

img

 

"COVID-19 je v súčasnosti najnaliehavejšou hrozbou pre ľudstvo, avšak nesmieme zabúdať, že zmena klímy je najväčšou hrozbou pre ľudstvo z dlhodobého hľadiska," zdôraznila Espinosová.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies