Pre požiar na Hlavnom námestí v Bratislave sa začalo trestné stíhanie: Stánok tam bol načierno

NETKY.SK • 29 November 2018, 15:05 • 2 min
Pre požiar na Hlavnom námestí v Bratislave sa začalo trestné stíhanie: Stánok tam bol načierno

BRATISLAVA – Policajný vyšetrovateľ začal pre stredajší (28. 11.) požiar na vianočných trhoch na bratislavskom Hlavnom námestí trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia.

slovakia

left justify in out

O tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

 

"Presná príčina požiaru je naďalej predmetom vyšetrovania a expertízneho skúmania," podotkla hovorkyňa. Na Hlavnom námestí v Bratislave vypukol v stredu po 15.30 h v jednom zo stánkov požiar a rozšíril sa na priľahlú budovu.

 

Zranila sa jedna osoba. Škodu predbežne odhadujú na viac ako 200.000 eur. Požiar vznikol po výbuchu propán-butánových fliaš. Vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí v centre Bratislavy vo štvrtok opäť otvorili.

 

Hlavné mesto uviedlo, že stánok, v ktorom vypukol požiar, nebol súčasťou mestských vianočných trhov. S magistrátom nemali podľa hovorkyne Bratislavy Zuzany Onufer majitelia stánku podpísanú nájomnú zmluvu a ani mesto nepožiadali o zaujatie verejného priestranstva.

 

"Zhorený stánok stál na súkromnom pozemku, a teda mesto na jeho fungovanie nemalo dosah. Stánok sčasti zasahoval aj do pozemku mesta, na čo bol majiteľ 22. novembra pracovníkmi mesta upozornený a vyzvali ho na posunutie, respektíve odstránenie, stánku z pozemku mesta," uviedla.

 

Minulý rok magistrát pre zasahovanie stánku do pozemku mesta udelil tomu istému majiteľovi pokutu 1000 eur. Mesto tvrdí, že stánky na vianočných trhoch, ktoré majú riadnu nájomnú zmluvu s hlavným mestom, majú v zmluve povinnosť dodržiavať požiarne a bezpečnostné predpisy.

 

Bratislava: Pri požiari na vianočných trhoch sa zranila jedna osoba

 

Novozvolený primátor Bratislavy Matúš Vallo však nerozumie, ako mohol na vianočných trhoch na bratislavskom Hlavnom námestí fungovať stánok, ktorý nebol ich súčasťou a jeho majitelia nemali podpísanú nájomnú zmluvu a ani mesto nepožiadali o zaujatie verejného priestranstva.

 

"Predpokladám, že to, ako mohlo prísť k takémuto fatálnemu zanedbaniu povinností mesta, jeho súčasné vedenie čo najskôr vysvetlí," uviedol Vallo, ktorý vedenie hlavného mesta po primátorovi Ivovi Nesrovnalovi preberie 7. decembra.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies