Pozostalí obetí koronavírusu v Taliansku žiadajú spravodlivosť

NETKY.SK • 9 Jún 2020, 07:11 • 2 min
Pozostalí obetí koronavírusu v Taliansku žiadajú spravodlivosť

RÍM - Príbuzní obetí koronavírusovej pandémie v Taliansku združení v organizácii Noi Denunceremo (Žalujeme) tvrdia, že mnohé obete sú výsledkom nedbalosti a neschopnosti úradov. Túto stredu chcú preto na prokuratúre v severotalianskom meste Bergamo symbolicky podať približne 50 trestných oznámení na neznáme osoby.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Neskorý zásah proti vírusu

"Chceme, aby niekto odstúpil, aby sa niekto ospravedlnil. Očakávame, že niekto prevezme zodpovednosť, niečo, čo doteraz nikto neurobil," povedala v pondelok pred zahraničnými novinármi Cristina Longhiniová, ktorá v Bergame prišla o svojho otca. "Priveľa pacientov sa do nemocníc dostalo príliš neskoro, čo viedlo k príliš veľkému počtu úmrtí," dodala.

 

img

 

Finančná kompenzácia to nepokryje

Stefano Fusco, ktorému zomrel 85-ročný starý otec, uviedol, že úrady konali "povrchne a amatérsky". Rodiny z Noi Denunceremo podľa neho nechcú finančnú kompenzáciu, "pretože ani všetko zlato na svete nám nemôže vrátiť to, čo sme stratili". "Nejde o pomstu, ale o spravodlivosť," povedal Fusco s tým, že výčitky nie sú namierené proti konkrétnym jednotlivcom alebo lekárom, ale všeobecne voči zvládaniu krízy.

 

img

 

Žiadna vláda nechce niesť zodpovednosť

Provincia Bergamo je epicentrom koronakrízy v Taliansku. Najmä regionálna vláda v Lombardsku bola kritizovaná za to, že neskoro izolovala ohniská epidémie. Tá to však odmieta a tvrdí, že také rozhodnutia mala urobiť centrálna vláda v Ríme. Miestna prokuratúra už vyšetrujú zlyhanie vo viacerých prípadoch, napríklad v domovoch dôchodcov, kde bolo najviac obetí.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies