Povolenie nemal, a tak prišiel o remienok z krokodíla

NETKY.SK • 27 Máj 2024, 13:17 • 2 min
Povolenie nemal, a tak prišiel o remienok z krokodíla

ŽILINA - Remienok na hodinky z krokodíla našli príslušníci Finančnej správy na žilinskej vyclievacej pošte v balíku z Thajska. Informovala o tom hovorkyňa Colného úradu Žilina Božena Chríbiková.

slovakia

left justify in out

Keďže adresát nepredložil potrebné povolenie na dovoz výrobku z chráneného živočícha, colníci zásielku zaistili.

Podľa jej slov sa s podobnými prípadmi stretli aj v minulosti, keď zachytili remienky na hodinky vyrobené z aligátora či varana.

Aktuálna poštová zásielka sa na Slovensko dostala na základe internetovej objednávky muža z Trenčína.

"Remienok bol vyrobený z kože exemplára, ktorý je zaradený do prílohy Dohovoru o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a voľne rastúcich rastlín CITES," uviedla Chríbiková.

Na to, aby zásielka úspešne prešla colným konaním, sa od adresáta vyžadovalo predložiť povolenie na dovoz. "Ten však na výzvu nereagoval a doklady nepodal."

"Príslušníci Finančnej správy kožený remienok zaistili podobne ako ostatné zásielky s výrobkami z chránených rastlín a živočíchov bez potrebných povolení," dodala Chríbiková.   

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Ingrid Vrabcová
Zdroj: Colný úrad Žilina, Ilustračné foto: Freepik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies