Považskobystrickí kriminalisti si tentokrát posvietili na dealerov heroínu

NETKY.SK • 15 November 2023, 17:30 • 2 min
Považskobystrickí kriminalisti si tentokrát posvietili na dealerov heroínu

POVAŽSKÁ BYSTRICA - Na základe niekoľko mesačného úsilia kriminálnej polície z Považskej Bystrice sa podarilo zabezpečiť viacero relevantných informácií týkajúcich sa zadovažovania a následného predaja heroínu predovšetkým v meste Považská Bystrica. Minulý týždeň policajti v spolupráci s príslušníkmi Pohotovostného policajného útvaru vykonali na miestnom sídlisku Rozkvet policajnú akciu.

slovakia

left justify in out

Počas akcie boli zadržaní dvaja muži. Pri prehliadke osobného motorového vozidla boli políciou zaistené hnedé prášky, u ktorých bolo znaleckým skúmaním zistené, že sa jedná o drogu heroín v množstve minimálne 166 bežných jednotlivých dávok.

 

Následným vyšetrovaním bolo dostatočne preukázané, že zadržaní muži okrem  užívania drog pre vlastnú potrebu tieto mali aj predávať viacerým drogovo závislým osobám, preto vec prevzal vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bolo vznesené obvinenie 43 a 47-ročnému mužovi z obzvlášť závažného zločinu Nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Zároveň bol prokurátorom podaný návrh na vzatie obvinených do väzby, s ktorým sa súd stotožnil.


Obvineným, v prípade dokázania viny, hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: KR PZ Trenčín, Foto: MY Pezinok - SME / FB Polícia (ilustračná foto)

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies