Bitcoin opäť posilnil! Odborníci tvrdia, že môže atakovať hodnotu 100 tisíc dolárov

NETKY.SK • 23 August 2021, 09:03 • 2 min
Bitcoin opäť posilnil! Odborníci tvrdia, že môže atakovať hodnotu 100 tisíc dolárov

HONGKONG - Cena virtuálnej meny bitcoin sa v pondelok prvýkrát za tri mesiace dostala nad úroveň 50 000 amerických dolárov, pretože investori začali znova nakupovať digitálne meny.

slovakia

left justify in out

Najväčšia a najznámejšia kryptomena počas pondelňajšieho obchodovania v Ázii stúpla približne o 2 % na 50 249,15 USD (43.054,71 eura).

 

Dosiahla tak najvyššiu hodnotu od polovice mája, keď ju začal potápať celý rad problémov, vrátane zásahu čínskych úradov proti virtuálnym menám a rozhodnutiu šéfa Tesly Elona Muska prestať akceptovať platby bitcoinmi pre obavy z nadmernej spotreby elektriny pri ťažbe a jej vplyvu na životné prostredie.

 

Výrobca elektromobilov však odvtedy opäť naznačil svoju podporu bitcoinu a záujem oň prejavilo aj niekoľko ďalších významných investorov vrátane zakladateľa sociálnej siete Twitter Jacka Dorseyho.

 

Bitcoin už vzrástol o viac ako 70 % od svojho poklesu na šesťmesačné minimá pod hranicou 29 000 dolárov, ktorých sa dotkol v júni. Objavili sa už aj špekulácie, že by mohol začať stúpať k 100 000 USD.

 

Ale zatiaľ je stále ďaleko od svojho rekordu tesne pod úrovňou 65 000 dolárov, ktorú dosiahol v apríli.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies