Postava Severus Snape zo série kníh Harry Potter nebol upír, ubezpečila J.K. Rowling

NETKY.SK • 18 December 2014, 16:22 • 2 min
Postava Severus Snape zo série kníh Harry Potter nebol upír, ubezpečila J.K. Rowling

LONDÝN - Britská spisovateľka J. K. Rowling uistila fanúšikov príbehov o Harrym Potterovi, že čarodejník Severus Snape nebol upír, a to napriek tomu, že ho pripomínal.

slovakia

left justify in out

„Je síce pravda, že je až nezdravo bledý a miestami je opisovaný ako veľký netopier v tom jeho dlhom čiernom plášti, no v skutočnosti sa nikdy nepremenil na netopiera. Môžeme ho vidieť mimo hradu za denného svetla a v Rokforte sa neobjavovali žiadne mŕtvoly s typickými ranami po tesákoch na krku,“ napísala autorka na webstránku www.pottermore.com.

 

Štyridsaťdeväťročná Rowling zároveň prezradila, že v sérii kníh o Harrym Potterovi sa mal objaviť upír menom Trocar, ktorý mal byť jedných z rokfortských učiteľov. Do finálnej verzie príbehu ho však napokon nezaradila, pretože mýty o upíroch sú podľa nej také bohaté, že by k nim dodala iba veľmi málo. 

Štyridsaťdeväťročná J. K. Rowling je jednou z najznámejších a najúspešnejších spisovateliek súčasnosti. Slobodnú matku žijúcu zo sociálnej podpory preslávila séria kníh o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi, ktorá sa stala vôbec najlepšie predávajúcou sa knižnou sériou. Na celom svete sa z nej predalo viac než 450 miliónov výtlačkov a z Rowling sa stala multimilionárka, ktorú v roku 2010 redaktori najvýznamnejších britských magazínov vyhlásili za najvplyvnejšiu Britku. Na základe príbehov o Harrym Potterovi vznikli rovnomenné filmy, v ktorých mladého čarodejníka bojujúceho proti zlu v podobe krutého lorda Voldemorta stvárnil Daniel Radcliffe. Pod pseudonymom Robert Galbraith vydala detektívne romány Volanie kukučky (2013) a Hodvábnik (2014). twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies