Ivan Korčok či Peter Pellegrini? Ako sa na týchto kandidátov pozerá Kresťanská únia?

NETKY.SK • 27 Marec 2024, 17:00 • 2 min
Ivan Korčok či Peter Pellegrini? Ako sa na týchto kandidátov pozerá Kresťanská únia?

Do druhého kola volieb prezidenta Slovenskej republiky sa dostal Ivan Korčok a Peter Pellegrini. Ako hodnotí Kresťanská únia týchto kandidátov?

slovakia

left justify in out

Na sociálnej sieti Kresťanskej únie uvádzajú, že žiadny z dvojice kandidátov nereprezentuje konzervatívne a kresťanské hodnoty, ktoré Kresťanská únia presadzuje a v spoločenskom i politickom živote považuje za kľúčové.

„Som presvedčená, že naši voliči a sympatizanti Kresťanskej únie sú rozhľadení a inteligentní, aby sa sami rozhodli, ako pristúpia k voľbe prezidenta v druhom kole,“ povedala Anna Zaborska - Kresťanská únia, predsedníčka Kresťanskej únie. Kresťanská únia tak, v rámci voľby prezidenta v druhom kole, nebude odporúčať žiadneho z kandidátov.

Kresťanská únia je stredo-pravá konzervatívna politická strana pre 21. storočie, založená na hod­notách stáročiami overenej židovsko-kresťanskej tradície. Nadväzuje na tradíciu našich predkov, ktorí často aj v ťažkých dejinných okolnostiach našli odvahu bojovať za slobodu a spravodlivosť a vlastnými životmi svedčili o kresťanských hodnotách.

Taktiež je stranou, ktorá chce spájať ľudí, aby vo vzájomnom rešpekte a v demokratickej diskusii hľadali najlepšie riešenia pre spoločné dobro. Zároveň chce prispieť k budovaniu sebavedomého a silného Slovenska. Slovenska, ktoré bude dôstojným partnerom pre svojich najbližších susedov, pre EÚ i pre medzinárodné spoločenstvo.

Kresťanská únia svojimi politikami nielen reaguje na aktuálne potreby spoločnosti, ale zároveň prináša riešenia pre výzvy budúcnosti, píšu na svojej webovej stránke.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Barbora Šimkaninová
Zdroj/Foto: Facebook / Kresťanská únia, krestanskaunia.sk
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies