Poslanci začali deň novelami, ktorým sa venujú v zrýchlenom režime

NETKY.SK • 16 Jún 2023, 09:50 • 2 min
Poslanci začali deň novelami, ktorým sa venujú v zrýchlenom režime

RBATISLAVA - Poslanci Národnej rady (NR) SR začali piatkové rokovanie novelou zákona o uznávaní dokladov o vzdelaní. Následne prerokovali aj novelu zákona o integrovanej prevencii a kontrole znečisťovania životného prostredia.

slovakia

left justify in out

Poslanci Národnej rady (NR) SR začali piatkové rokovanie novelou zákona o uznávaní dokladov o vzdelaní. Následne prerokovali aj novelu zákona o integrovanej prevencii a kontrole znečisťovania životného prostredia. Obom sa venujú v skrátenom legislatívnom konaní.

 

Zmeny v zákone o uznávaní dokladov o vzdelaní a o uznávaní odborných kvalifikácií majú reagovať na žalobu Európskej komisie proti Slovenskej republike z 20. decembra 2022. V novele ide najmä o spresnenie niektorých pojmov s cieľom zúženia okruhu prípadov, keď je potrebné vykonať kompenzačné opatrenie. Úprava zákona o integrovanej prevencii a kontrole znečisťovania životného prostredia by umožnila Ministerstvu životného prostredia SR uzatvoriť a zrekultivovať skládky. Náklady by boli hradené z účelovej finančnej rezervy. V prípade, že táto bude nedostatočná, ministerstvo by malo použiť prostriedky zo štátneho rozpočtu. Peniaze by sa mali následne od prevádzkovateľa vymáhať. Má sa tak zabrániť špekulatívnym prevodom majetku, ktorými by sa prevádzkovateľ chcel vyhnúť finančnej zodpovednosti za uzatvorenie a rekultiváciu skládky odpadov.

 

Návrh rieši aj prípady nezákonného umiestňovania odpadu. Následne by mali pristúpiť k rokovaniu o zákonoch, ktoré parlamentu vrátila prezidentka SR Zuzana Čaputová. Počas piatka nebudú poslanci hlasovať o prerokovaných bodoch programu. Najbližšie hlasovanie ich čaká v utorok o 11.00 h.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies