EÚ zaobstarala pre svojich členov ďalšie vakcíny proti opičím kiahňam

NETKY.SK • 18 Júl 2022, 15:32 • 2 min
EÚ zaobstarala pre svojich členov ďalšie vakcíny proti opičím kiahňam

BRUSEL – Úrad Európskej únie pre pripravenosť a reakcie na núdzové zdravotné situácie (HERA) v pondelok oznámil, že zabezpečuje ďalšie dávky vakcín na zvládnutie epidémie opičích kiahní v Európe. Informuje o tom spravodajca TASR.

slovakia

left justify in out

Podľa údajov Európskej komisie v pondelok  HERA zabezpečil ďalších 54 530 dávok vakcíny tretej generácie od spoločnosti Bavarian Nordic. Celkový počet dávok pre členské štáty EÚ sa tým zvýšil na 163 620. Dodávky vakcín sú financované z rozpočtu EÚ a počas zvyšku roka budú smerovať do všetkých členských štátov EÚ a tiež do Nórska a na Island.

 

      

EÚ znepokojuje rastúci počet prípadov opičích kiahní, povedala eurokomisárka pre zdravie a bezpečnosť potravín Stella Kyriakidisová. „V súčasnosti máme v Únii viac ako 7 000 prípadov, čo je takmer 50-percentný nárast oproti predchádzajúcemu týždňu.“ opísala situáciu. Prostredníctvom HERA už podľa nej bolo do šiestich štátov EÚ dodaných asi 25 000 dávok. Po pondelňajšej dohode sa podarilo zaistiť vyše 160 000 dávok vakcín proti rýchlemu šíreniu ochorenia.

 

      

Na základe ďalších prípadov opičích kiahní budú pokračovať aj dodávky pre krajiny, ktoré udelili vnútroštátne výnimky pre vakcínu proti ochoreniu od spoločnosti Bavarian Nordic.

 

Možno vás zaujme: Na Slovensku potvrdili prvý prípad opičích kiahnítwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies