Prezidentka Čaputová prijala šéfku EK von der Leyen v Prezidentskom paláci

NETKY.SK • 21 Jún 2021, 20:06 • 2 min
Prezidentka Čaputová prijala šéfku EK von der Leyen v Prezidentskom paláci

Predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyen, prijala dnes prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová v Prezidentskom paláci v Bratislave.

slovakia

left justify in out

 

Ako hlava SR pokračovala, Slovensko patrí medzi prvé krajiny EÚ, ktoré svoj reformný plán odovzdali, a ktoré ho už majú schválený.

 

"Je teraz len na nás, ako zmysluplne dokážeme využiť 6,3 miliardy eur, ktoré budeme mať v rámci tohto plánu k dispozícii."

 

Leyenová a Čaputová sa zhodli na hospodárskej obnove a jej dosiahnutie cez zameranie sa na demokratické hodnoty, "ktoré nás ako európske spoločenstvo spájajú a ktoré ostávajú predpokladom našej spolupráce," doplnila na záver prezidentka SR.

 

img

 

Ako doplnila Ursula von der Leyenová, plán obnovy by mal pomôcť tvarovať Európu na nasledujúce desaťročia. Slovensku v tejto súvislosti zagratulovala k rýchlosti jeho vytvorenia, zároveň vyzdvihla kvalitu materiálu, ako aj jeho ambicióznosť.

 

Slovensko bude podľa nej vďaka plánu obnovy odolnejšie a lepšie pripravené na prípadné ďalšie krízy.
 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies