Portugalská polícia objavila 430 kilogramov kokaínu v lodi vezúcej banány

NETKY.SK • 22 Január 2019, 16:03 • 2 min
Portugalská polícia objavila 430 kilogramov kokaínu v lodi vezúcej banány

LISABON - Až 430 kilogramov kokaínu objavila v utorok portugalská polícia v lodi vezúcej náklad banánov z Južnej Ameriky do Španielska. Informovala o tom agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Objavená zásielka kokaínu bez prímesí má podľa polície pouličnú hodnotu približne 15 miliónov eur. Ako uviedol policajný inšpektor Vitor Ananias, kilogramové balíky zakázanej látky boli objavené pod banánmi v dvoch dopravných kontajneroch. 

 

Na margo úspechu policajnej akcie Ananias uviedol, že portugalská polícia konala na podnet španielskych kolegov, ktorí jej poslali tip.

 

Predstavitelia španielskych bezpečnostných síl predpokladajú, že galícijské a kolumbijské gangy so základňou v Španielsku pašujú drogu pôvodom z Ekvádoru. 

 

Španielska polícia už v tomto kontexte zadržala osem osôb pôvodom z Ekvádoru, Kolumbie a Španielska. Ešte 14. januára zadržala viac ako dve tony ekvádorského kokaínu aj lotyšská polícia.

 

Operácia bola spoločným úsilím lotyšskej a ekvádorskej polície, ako aj amerického Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami (DEA).

 

Pred rokom 18. januára 2018 našli policajný inšpektor Vitor Ananias spolu s bezpečnostnými silami pri policajnej akcii kokaín v ananásoch.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies