Polikliniky majú ešte mesiac na podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok

NETKY.SK • 2 Január 2014, 15:08 • 2 min
Polikliniky majú ešte mesiac na podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok

BRATISLAVA - Polikliniky a zdravotné strediská môžu na modernizáciu a rekonštrukciu získať v tomto roku dva milióny eur.

slovakia

left justify in out

Polikliniky a zdravotné strediská, ktoré sa chcú uchádzať o európske peniaze v rámci aktuálnej výzvy, majú na podanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok (NFP) mesiac navyše. Ministerstvo zdravotníctva ako riadiaci orgán pre Operačný program Zdravotníctvo predĺžilo konečný termín prijímania žiadostí z pôvodného dátumu 10. januára 2014 na 10. február 2014. Peniaze sú určené na rekonštrukciu a modernizáciu infraštruktúry ambulantných zariadení a to vrátane zdravotníckeho vybavenia. Rezort konštatuje, že všetky ostatné náležitosti výzvy ako aj jej podmienky zostávajú nezmenené, zároveň však podotýka, že zmena termínu môže mať vplyv na platnosť niektorých príloh žiadosti.

O NFP sa môžu uchádzať tie zariadenia, v ktorých sa poskytuje ambulantná zdravotná starostlivosť od roku 2012 a skôr s prednostným zameraním na ochorenia obehovej, dýchacej a tráviacej sústavy, onkologické ochorenia a vonkajšie príčiny ochorení a úmrtí. 

Za prevažne európske peniaze môžu polikliniky či zdravotné strediská rekonštruovať svoje budovy, nakúpiť špecializovanú či diagnostickú techniku, zafinancovať pripojenie na vysokorýchlostný internet, vymeniť zastarané informačné technológie, či zefektívniť logistický systém ambulantnej starostlivosti. "Komplexný projekt musí byť zároveň súčasťou schválenej lokálnej stratégie komplexného prístupu k HP MRK (horizontálna priorita Marginalizované rómske komunity, pozn. red.)," uvádza sa vo výzve. 

Minimálna výška poskytnutého NFP je 100 tis. eur, maximálna až dva mil. eur, čo je zároveň aj celková suma vyčlenená na túto výzvu. O nenávratný finančný príspevok môžu žiadať vlastníci, správcovia či nájomcovia zdravotníckych zariadení. V prípade, že ich projekt bude finančne podporený, musia ho zrealizovať najneskôr do konca roka 2015. NFP je krytý zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu SR.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies