Polícia vyšetruje viaceré poškodenia železničných vozňov

NETKY.SK • 11 Júl 2022, 11:54 • 2 min
Polícia vyšetruje viaceré poškodenia železničných vozňov

PREŠOV – Poškodenie železničných vozňov sprejermi v Starej Ľubovni, Humennom a v Poprade, ku ktorým došlo počas víkendu (9. - 10. 7.), vyšetruje polícia. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

slovakia

left justify in out

V nočných hodinách páchateľ na dopravnej koľaji v železničnej stanici Stará Ľubovňa zelenou, čiernou i oranžovou  farbou postriekal vlakovú súpravu. Išlo o plochu približne 13,2 štvorcového metra. Železničná spoločnosť škodu predbežne vyčíslila na 800 eur.
     

img 

„V skorých ranných hodinách zase svoje umenie predviedol 'umelec' v Humennom. V železničnej stanici postriekal rôznymi farbami jeden osobný železničný vozeň, ktorý bol súčasťou súpravy vlaku. V tomto prípade vzniknutá škoda doposiaľ vyčíslená nebola,“ povedala Ligdayová.

 

img

     

V Poprade sprejer či sprejeri úradovali vo večerných hodinách. „V areáli rušňového depa, na koľaji farebne postriekali bočnú časť vlakovej súpravy. Poškodili plochu s rozmerom približne 13,2 štvorcového metra. Na druhej koľaji postriekali bočnú časť nefunkčného prívesného vozňa, kde znehodnotili plochu 8,4 štvorcového metra. Železničná spoločnosť škodu vyčíslila na 1 000 eur,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa. Vo všetkých troch prípadoch začali trestné stíhanie vo veci trestného činu poškodzovania cudzej veci.

 

Možno vás zaujme: Tragická dopravná nehoda! Polícia obvinila muža, ktorý z miesta nehody ušieltwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies