Polícia v Prahe nasadila do pátrania po Aničke stovky ľudí

NETKY.SK • 11 November 2010, 14:22 • 2 min
Polícia v Prahe nasadila do pátrania po Aničke stovky ľudí

Polícia v Prahe nasadila do pátrania po Aničke stovky ľudí

slovakia

left justify in out

Približne 500 príslušníkov českej republikovej a pražskej mestskej polície dnes na severe Prahy v lokalitách Troja a Bohnice a na predmestí metropoly v dedinách Zdiby, Brnky a Klecany pokračuje v pátraní po nezvestnej deväťročnej Aničke, ktorá sa stratila 13. októbra cestou zo školy domov.
      Ako dnes informovala policajná hovorkyňa Andrea Zoulová, nové intenzívne pátranie súvisí s novými informáciami polície. Na prípad je však aj naďalej uvalené informačné embargo, preto polícia nezverejňuje žiadne podrobnosti o stave vyšetrovania či preverovaných poznatkoch.
      Rodina už takmer mesiac nezvestnej Aničky po dohode s políciou na začiatku týždňa zopakovala svoju verejnú žiadosť o pomoc. Za záchranu dievčatka a vrátenie rodine, ale aj za "konkrétne a spoľahlivé informácie", ktoré by políciu priviedli na stopu osoby, ktorá za zmiznutím dieťaťa stojí, rodičia Aničky ponúkli 3,5 milióna Kč, v prepočte až 140.000 eur.
      Rodina Aničky je dobre finančne situovaná - otec dievčatka podniká v oblasti energetiky.
      Polícia už pred časom vypátrala 41-ročného recidivistu, ktorého stopa DNA sa našla na Aničkinej taške, ale dotyčnému kriminalisti nijaký trestný čin nedokázali a súd naňho odmietol uvaliť vyšetrovaciu väzbu.
      Recidivista zo severu Čiech dobre poznal oblasť záhradkárskej kolónie v Troji, v susedstve ktorej je škola, odkiaľ Anička išla domov. Muža polícia obvinila iba z obmedzovania osobnej slobody a stíha ho na slobode.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies