Bratislavskú a košickú verejnú dopravu dnes ochromí štrajk. Počas jednej hodiny nebude premávať MHD

NETKY.SK • 12 Apríl 2021, 07:14 • 2 min
Bratislavskú a košickú verejnú dopravu dnes ochromí štrajk. Počas jednej hodiny nebude premávať MHD

BRATISLAVA - Pripravovaný štrajk mestských dopravných podnikov nemá podporu Únie dopravcov Slovenska (UNAS) ani Asociácie Žltý Anjel.

slovakia

left justify in out

Obe organizácie sa v plnom rozsahu dištancujú od protestných akcií dopravných podnikov, ktoré sa majú konať v pondelok (12. apríla). Ako informoval predseda UNAS Stanislav Skala, nesúhlasia ani s tým, aby im bola poskytnutá finančná pomoc, ktorú odobrila vláda, Národná rada SR aj prezidentka Zuzana Čaputová v rámci schémy pomoci pre cestnú dopravu.

 

Návrh zákona vypracovalo ministerstvo dopravy a má vytvoriť legislatívne podmienky na pomoc pre subjekty, ktoré pôsobia v oblasti cestnej dopravy a utrpeli finančné straty počas pandémie koronavírusu.

„Dopravné podniky sú napojené na mestské rozpočty s celoročnou podporou vlády SR. Dopravné podniky by sa mali zamyslieť nad svojím hospodárením a predraženými tendrami pri nákupe techniky a opravách vozidiel," upozornili Stanislav Skala a prezident Asociácie Žltý Anjel Marián Ürge.

Zamestnanci dopravných podnikov v Bratislave a Košiciach vyhlásili na pondelok výstražný štrajk. Dopravný podnik Bratislava (DPB) informoval verejnosť o štrajku vodičov MHD v Košiciach aj v Bratislave, ktorý bude v pondelok (12. apríla) ráno od 8:00 do 9:00 hodiny.

 

Štrajk ohlásili odborové organizácie oboch dopravných podnikov s cieľom upozorniť štátne orgány na nevyhnutnosť poskytnutia finančnej pomoci od štátu prevádzkovateľom MHD v dôsledku výpadkov príjmov v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19.

 

Počas jednej hodiny nebudú premávať spoje MHD. Odborári z Dopravného podniku mesta Prešov (DPMP) sa do štrajku nezapoja, ale kolegov z odborových zväzov v Košiciach a Bratislave podporia symbolickou formou.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies