Policajti v Komárne zadržali za dva dni troch prevádzačov a 31 sýrskych migrantov

NETKY.SK • 15 Jún 2023, 19:30 • 2 min
Policajti v Komárne zadržali za dva dni troch prevádzačov a 31 sýrskych migrantov

KOMÁRNO - Tri prípady zadržania migrantov za dva dni zaznamenali policajti v okresoch Komárno a Nové Zámky. Občan Moldavska prevážal deväť migrantov zo Sýrie, ďalší Moldavčan sa pokúsil nelegálne previezť 11 migrantov zo Sýrie. Prevádzač z Poľska mal zo sebou v aute 11 sýrskych migrantov.

slovakia

left justify in out

Tri prípady zadržania migrantov za dva dni zaznamenali policajti v okresoch Komárno a Nové Zámky. Občan Moldavska prevážal deväť migrantov zo Sýrie, ďalší Moldavčan sa pokúsil nelegálne previezť 11 migrantov zo Sýrie. TASR o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

 

Všetky tri prípady si na mieste prevzal vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii. Policajti počas nočnej hliadkovej služby zastavovali na Alžbetinom moste v Komárne vozidlo s maďarským evidenčným číslom. Vodič na výzvy nereagoval a v jazde pokračoval ďalej po meste. Do prenasledovania sa zapojili aj ďalšie dve hliadky. Vodič prešiel cez železničné priecestie, pričom v tom čase boli zatvorené závory pre prichádzajúci vlak. Vo vysokej rýchlosti unikal smerom z mesta a pokúšal sa vytlačiť policajtov z cesty. Jedna osoba z auta vyskočila a dala sa na útek. Prenasledované vozidlo unikalo smerom na Hurbanovo, pričom policajná hliadka použila služobnú zbraň na zastavenie vozidla. Po prestrelení kolies začalo vozidlo za Zeleným Hájom spomaľovať, vodič vyskočil a neúspešne sa pokúsil utiecť. Policajti zistili, že ide o 23-ročného občana Moldavska, ktorý prevážal deväť migrantov zo Sýrie.

 

Policajti museli na južnom Slovensku riešiť aj ďalšie prípady nelegálnej migrácie. Novozámockí policajti chceli na hraničnom priechode Chľaba skontrolovať vodiča. Ten sa však pokúsil preraziť betónové bariéry, čo sa mu nepodarilo a zostal medzi nimi zaseknutý. Podľa polície išlo o 20-ročného prevádzača z Moldavska, ktorý mal so sebou v aute aj 11 migrantov zo Sýrie. Policajná hliadka z Komárna v skorých ranných hodinách zastavila vozidlo, ktoré šoféroval 19-ročný prevádzač z Poľska. V aute viezol 11 mužov zo Sýrie.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies