Pôdohospodárska platobná agentúra: Od apríla predložíte žiadosti o priame platby iba elektronicky

NETKY.SK • 29 Február 2024, 12:50 • 2 min
Pôdohospodárska platobná agentúra: Od apríla predložíte žiadosti o priame platby iba elektronicky

BRATISLAVA - Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) pokračuje v nastolenom trende elektronizácie a digitalizácie procesov a od nadchádzajúcej kampane pripravuje výlučne plne elektronické podávanie žiadostí o priame podpory prostredníctvom portálu slovensko.sk.

slovakia

left justify in out

Vzhľadom na to, že na komunikáciu so štátnym orgánom je potrebné mať občiansky preukaz s čipom a tieto podania podpísať kvalifikovaným elektronickým podpisom, pripravila PPA pre prijímateľov o priame podpory informáciu, ako postupovať, podľa každej kategórie prijímateľov.

 

Pre všetkých prijímateľov je potrebné postupovať nasledovne:

  1. V prípade ak ste právnická osoba (ďalej len ,,PO“), žiadosť podávate bez zmeny k roku 2023, t.j. cez Ústredný portál verejnej správy (slovensko.sk).
  2. V prípade, ak ste samostatne hospodáriaci roľník (ďalej len ,,SHR“), alebo fyzická osoba (ďalej len ,,FO“) a máte občiansky preukaz s čipom, ale nemáte ho aktivovaný, je potrebné postupovať v zmysle usmernení na portáli slovensko.sk (užitočné odkazy: https://www.slovensko.sk/sk/obciansky-preukaz-s-cipom/_obciansky-preukaz-s-cipom1 ; https://www.slovensko.sk/sk/oznamy/detail/_elektronickym-cipom-na-doteraj ). Ak máte elektronický občiansky preukaz (s čipom) vydaný do 21.06.2021 dávame Vám do pozornosti nasledujúci odkaz, kde nájdete ako postupovať v tomto prípade:  https://www.slovensko.sk/sk/oznamy/detail/_mam-si-vymenit-eid-aby-mi-v-r .
  3. V prípade, ak občiansky s čipom nemáte, je potrebné, v prípade ak chcete podať žiadosť o priame podpory pre rok 2024 si ho vybaviť na ktoromkoľvek okresnom riaditeľstve Policajného zboru Slovenskej republiky (oddelenie dokladov) alebo v zahraničí na zastupiteľskom úrade SR. (užitočné odkazy: https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-situacie/zivotna-situacia/_vybavujem-obciansky-preukaz-s/#kdevybavimnovyop)

 

Zároveň dávame do pozornosti všetkým prijímateľom priamych podpôr v roku 2024, že podanie žiadosti prostredníctvom portálu slovensko.sk je možné platne urobiť len prostredníctvom na to určených formulárov a nie je možné pri tom využiť formulár všeobecná agenda. PPA taktiež pripravuje pre prijímateľov video návod, ktorým chce prijímateľom pomôcť s vypĺňaním uvedených formulárov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: PPA, Foto: RTVS

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies