Podľa Cmoreja by rokovanie Matoviča s opozíciou o daňovo-odvodovej reforme bolo porušením koaličnej zmluvy

NETKY.SK • 6 Máj 2021, 13:25 • 2 min
Podľa Cmoreja by rokovanie Matoviča s opozíciou o daňovo-odvodovej reforme bolo porušením koaličnej zmluvy

BRATISLAVA - Peter Cmorej dnes povedal, že ak by minister financií Igor Matovič rokoval o daňovo-odvodovej reforme s opozíciou, bolo by to porušenie koaličnej zmluvy.

slovakia

left justify in out

Cmorej zároveň nevylúčil, že spomínaná reforma môže spustiť ďalšiu koaličnú krízu. „Prekvapilo by ma, ak by sa Igor Matovič spájal pri rokovaní o tejto reforme so stranami Smer-SD a Hlas-SD, ktoré predstavujú návrat mafie, ako to aj on sám rád spomína," dodal Cmorej.

 

Prečítajte si tiež: Minister Matovič ohlásil zvýšenie prídavku na dieťa. Po novom to bude 200 eur


Finálna podoba daňovej a odvodovej reformy Slovenska bude známa o niekoľko týždňov, pravdepodobne o dva. Podľa Matoviča potrebuje Slovensko poctivú a prorodinnú reformu, ktorá zjednoduší daňový systém a dane budú spravodlivé a férové. Chce zaviesť príspevok 200 eur na dieťa mesačne až do jeho dospelosti. Tiež zjednodušiť daňovo-odvodový systém tak, aby v prípade zamestnaneckého pomeru bola z ceny práce odpočítateľná len jedna daň a jeden odvod. Cieľom reformy sú aj férové dane, čo v praxi znamená, že všetci ľudia budú za rovnakú formu práce pre toho istého zamestnávateľa platiť tie isté dane a odvody.

 

Mohlo by vás zaujímať: ROZHOVOR: Daňovo-odvodová reforma je neadresná. Každý rok zatne do štátneho rozpočtu 2,4-miliardovú sekerutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies