Minister Matovič ohlásil zvýšenie prídavku na dieťa. Po novom to bude 200 eur

NETKY.SK • 5 Máj 2021, 17:28 • 2 min
Minister Matovič ohlásil zvýšenie prídavku na dieťa. Po novom to bude 200 eur

Šéf rezortu financií verejne vyhlásil, že živnostníci a eseróčky s jednou osobou sú pre súčasný systém neprijateľní, pretože ho zneužívajú.

slovakia

left justify in out

V dnešných hodinách informoval minister financií SR Igor Matovič cez sociálnu sieť, že prídavky na deti pre rodiny, v ktorých rodiačia pracujú, sa majú výrazne zvýšiť. Po novom schválení zákona by to mala byť suma 200 eur, až do dospelosti dieťaťa. Len na porovnanie, v súčasnosti je hodnota jednej dávky 48 eur (daňový bonus a odpočítateľná položka).

 

img

 

Matovič zároveň uviedol, že pôjde proti zamestnancom, ktorí nerobia na pracovnú zmluvu ale na živnosť, prípadne eseročku s jednou osobou. Podľa neho takáto skupina zneužíva súčasný systém, čo nepovažuje za fér.

 

Na tlačovej konferencii odmietol, že daň z pridanej hodnoty (DPH) by sa mala zvyšovať na 25 %. Slovensko potrebuje poctivú a prorodinnú reformu, ktorá zjednoduší daňový systém a dane budú spravodlivé a férové. O 25 % DPH podľa ministra financií vláda nerozmýšľa a nikde v materiáloch sa to neuvádza.


Vláda chce tiež zjednodušenie daňovo-odvodového systému tak, aby v prípade zamestnaneckého pomeru bola z ceny práce odpočítateľná len jedna daň a jeden odvod. Cieľom reformy sú aj férové dane, čo v praxi znamená, že všetci ľudia budú za rovnakú formu práce pre toho istého zamestnávateľa platiť tie isté dane a odvody.

 

img

 

Minister je presvedčený, že daňovo odvodová reforma sa prejaví na vyššej spotrebe, raste zamestnanosti a na celkovom ekonomickom raste.  Celý ucelý návrh reformy, by mal rezort predstaviť v priebehu dvoch týždňov. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies