Po zásahu NAKA strelec gólu futbalovým majstrom sveta prelomil taktné mlčanie

NETKY.SK • 29 Október 2020, 11:38 • 2 min
Po zásahu NAKA strelec gólu futbalovým majstrom sveta prelomil taktné mlčanie

Bývalý slovenský futbalový reprezentant Kamil Kopúnek reaguje na obvinenia zo strany manželky, že sa mal dopúšťať týrania.

slovakia

left justify in out

Pred niekoľkými dňami príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali slovenského futbalistu Kamila Kopúnka. V dobe mediálnych vojen sa akosi automaticky v spoločnosti ľahko vytvára predstava, že niekto je monštrum, len preto, že to tvrdí jedna strana. No často sa zabúda, že pravda môže byť úplne iná.

 

img

 

Nie je obvinený

Kopúnek najprv nechcel súkromie riešiť mediálne. No rozhodol sa, že už nebude taktne mlčať. „Prokurátor Okresnej prokuratúry v Trnave, potom ako som vypovedal, predložil som všetky na vec sa vzťahujúce dôkazy na podporu mojej obhajoby a podal som sťažnosť proti uzneseniu o vznesení obvinenia, zrušil uznesenie, ktorým ma vyšetrovateľ obvinil z trestného činu týrania blízkej a zverenej osoby. To znamená, že nie som obvinený zo žiadneho trestného činu,“ vysvetlil Kopúnek.

 

Netýral ju

Autor presného zásahu v legendárnom zápase Slovákov proti Talianom na MS v Juhoafrickej republike dodal, že o tom konštatuje aj uznesenie trnavskej Okresnej prokuratúry. „Dôvodom zrušenia uznesenia o vznesení obvinenia bolo, že nie je preukázané, že skutok v podobe týrania blízkej a zverenej osoby sa stal,“ povedal s tým, že existujú aj rozpory vo výpovediach predložených proti nemu. „Od počiatku tvrdím a za tým si aj stojím, že som svoju ženu netýral a ani nebil a som rád, že pravda vyšla aj takýmto spôsobom najavo,“ dodal bývalý futbalový reprezentant.

 

Pošpinenie mena

Podľa Kopúnka sa manželka snaží len pošpiniť jeho povesť a dôstojnosť. „Svoju manželku som nikdy nebil. Medzi nami ako manželmi hádky boli, myslím si, že to sú v každom manželstve,“ vysvetlil s dôvetkom, že hádky sa niekedy aj vyhrotili. „Došlo medzi nami k malej ťahanici, ktorá bola vyprovokovaná práve zo strany manželky, ale ja som sa bránil,“ doplnil s tým, že manželku nikdy neudrel.

 

 

Bez dôkazov

Nič nedokazuje podľa neho ani lekárska správa. „Nepreukazuje nič, čo koniec koncov skonštatovala aj Okresná prokuratúra v Trnave.“ Manželské spory vyústili až na NAKA, z čoho je Kopúnek prekvapený. „Dôvod prečo išla manželka priamo na NAKA nie je tak vážny, ako sama uvádza. Podľa mňa len chcela vytvoriť na mňa dostatočný tlak a za týmto účelom vo svojej výpovedi uviedla aj nepravdy a jej vlastné interpretácie situácií, čo sa nakoniec aj potvrdilo.“

 

Syn Marcus

Zo spoločnej domácnosti odišiel aj preto, aby sa spomenuté situácie nemohli opakovať. Kopúnek popiera aj slová manželky, že kvôli jeho kariére museli veľa cestovať. „Cestoval som ja, lebo som hrával v zahraničí, Rusko, Taliansko, Azerbajdžan, Maďarsko a aj Česko, ale manželka som mnou necestovala a tobôž už nebývala,“ vysvetlil s tým, že niekedy syna Marcusa nemohol vidieť ani dva mesiace.

 

Súkromie bez médií

Bývalého slovenského futbalového reprezentanta mrzí, že súkromné spory teraz kvôli manželke rieši celé Slovensko. „Už som sa nemohol pozerať na to, ako ma očierňuje a aký obraz o mne v médiách a v ľuďoch vyvoláva. Preto som teraz reagoval. Verím však, že tento mediálny tlak zo strany manželky nebude pokračovať a naše súkromné veci si vyriešime bez médií a ľudsky,“ uzavrel autor nečakaného gólu proti vtedy úradujúcim majstrom sveta.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Michal redaktor
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies