Vyšné Hágy-pre personálne zmeny žiadajú zamestnanci hovoriť s ministrom zdravotníctva

NETKY.SK • 10 Október 2022, 13:14 • 2 min
Vyšné Hágy-pre personálne zmeny žiadajú zamestnanci hovoriť s ministrom zdravotníctva

VYŠNÉ HÁGY - Zamestnanci Národného ústavu tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie vo Vyšných Hágoch v otvorenom liste žiadajú o osobné stretnutie ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského.

slovakia

left justify in out

 Dôvodom sú personálne zmeny na poste riaditeľa - štatutárneho zástupcu, za posledných šesť mesiacov sa totiž na tejto pozícii vystriedali už štyria ľudia. Zamestnanci podľa svojich slov s nevôľou prijali informáciu o odvolaní Jozefa Poráča, ktorý tento ústav viedol 15 rokov. Tvrdia, že zariadenie pozdvihol, zastabilizoval, za jeho vedenia ústav finančne prosperoval a získal si dobré meno u obchodných partnerov i pacientov. Od 7. apríla však rezort prechodne poveril vedením primára Petra Šterbáka, následne Slavka Rodáka, ktorý predtým pôsobil ako riaditeľ svidníckej nemocnice. Po štyroch mesiacoch sa však v piatok (7. 10.) podľa zamestnancov na základe výberového konania stal novým riaditeľom Lukáš Kokorák.

 

"Podľa našich informácií doposiaľ žiadnu nemocnicu neriadil. Ako je možné, že na úspech v tomto výberovom konaní postačilo 154 bodov, keď podľa smernice ministerstva o výberovom konaní na obsadenie miesta vedúceho zamestnanca, ktorý je štatutárnym orgánom alebo členom štatutárneho orgánu štátnej príspevkovej organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti rezortu, je potrebných minimálne 165 bodov," pýtajú sa zamestnanci v otvorenom liste. Domnievajú sa, že vzhľadom na ekonomickú, energetickú a personálnu krízu by mal ústav riadiť skúsený manažér.

 

Referencie vymenovaného riaditeľa z predchádzajúcich pracovísk sú podľa nich rozporuplné. Zamestnanci zároveň tvrdia, že týmito krokmi ministerstvo destabilizuje prosperujúcu nemocnicu a vzniká nemožnosť dlhodobého plánovania a rozvoja ústavu. "Uvedené má negatívny vplyv aj na psychiku zamestnancov a ich výkonnosť v práci," skonštatovali pracovníci, ktorí ministra žiadajú o osobné stretnutie najneskôr do stredy 12. októbra. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Martin Petras
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies