Pfizer a BioNTech začali testovať vakcínu na tehotných ženách

NETKY.SK • 20 Február 2021, 09:10 • 2 min
Pfizer a BioNTech začali testovať vakcínu na tehotných ženách

NEW YORK - Konzorcium Pfizer/BioNTech spustilo novú štúdiu zameranú na tehotné ženy.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Americká farmaceutická spoločnosť Pfizer a nemecká firma BioNTech, začali realizovať štúdiu zameranú na bezpečnosť a efektívnosť ich vakcíny proti ochoreniu COVID-19 na tehotných ženách.

 

Obe spoločnosti uviedli, že prvé dobrovoľníčky už vakcíny dostali. Celkovo sa v štúdii zúčastní približne 4 tisíc tehotných žien v dobrom zdravotnom stave vo veku nad 18 rokov.

 

Súvisiaci článok: Do Európy mieri ďalšia vakcína, cez kontrolu liečiv by mala prejsť s podmienkou

Štúdia sa zrealizuje v deviatich krajinách, a to v USA, Kanade, Argentíne, Brazílii, Čile, Mozambiku, Južnej Afrike, Španielsku a Veľkej Británii.

 

Šéf klinického výskumu a vývoja vakcín v spoločnosti Pfizer William Gruber vyhlásil, že „u tehotných žien je zvýšené riziko komplikácií a vážneho priebehu ochorenia COVID-19," a „je nevyhnutné, aby sme vyvinuli vakcínu, ktorá bude bezpečná a účinná".

 

Prečítajte si tiež: Veľká Británia bude tento mesiac testovať vakcínu na Covid-19 u približne 300 detítwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies