Petra Vlhová nebude riešiť vnútorné záležitosti tímu pred médiami

NETKY.SK • 25 Marec 2021, 18:42 • 2 min
Petra Vlhová nebude riešiť vnútorné záležitosti tímu pred médiami

Petra Vlhová sa rozhodla bližšie nekomentovať tvrdú kritiku jej trénera Liivia Magoniho v talianskych médiách, ktorá sa dostala aj na Slovensko.

slovakia

left justify in out

Čerstvá držiteľka veľkého glóbusu pre najlepšiu zjazdárku sezóny 2020/2021 vo svojom statuse na sociálnej sieti napísala, že sa "nezníži k tomu, aby komentovala túto kritiku bez toho, aby sa o tom všetci navzájom neporozprávali a nevyjasnili si tak svoje postoje"

 


Vlhová podotkla, že naplnením sna o veľkom krištáľovom glóbuse dosiahla v kariére prelom, ktorý pre ňu znamená aj potlačenie pochybností o tom, či môže dlhodobo konkurovať úplne najlepším a plniť si svoje ďalšie športové sny.

 

"Som šťastná z tohto obrovského úspechu a hrdá na mojich najbližších, na celý môj Ski Team Vlha. Každý tím, rovnako ako rodina, má svoje vnútorné problémy, a počas sezóny nabitej emóciami ich máme aj my. Vždy sme však naše rozpory a rozličné názory vedeli využiť na posilnenie nášho tímu. A tak ako vždy doteraz, nebudeme interné záležitosti a vnútornú stratégiu nášho tímu riešiť cez médiá," uviedla Petra Vlhová na facebooku aj instagrame.

 

 

 

Kritika trénera 
Magoni pre Corriere della Sera okrem iného dosť necitlivo povedal, že Vlhová sa podľa neho už nebude v kariére ďalej zlepšovať, lebo na to nemá DNA a zatiaľ čo niektoré jej talianske súperky prirovnal k diamantom, o nej sa vyjadril ako o obyčajnom železe... Rovnako zaútočil aj na rodinu novej šampiónky Svetového pohára.

 

Úspechy pod Magonim
Petra Vlhová a Livio Magoni spolupracujú už päť rokov a počas tohto mimoriadne plodného obdobia spolu získali medailový komplet na majstrovstvách sveta v Aare 2019 a ďalšie dva strieborné kovy na nedávnom svetovom šampionáte v Cortine d'Ampezzo. Vo Svetovom pohári spolu vybojovali 19 víťazstiev a okrem čerstvo získaného veľkého glóbusu za celkový triumf v sezóne 2020/2021 vlani ambiciózna Liptáčka získala dva malé glóbusy za slalom a paralelné disciplíny.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies