Na bielorusko-poľskej hranici zomrel vojak. Malo ísť o nehodu!

NETKY.SK • 16 November 2021, 11:55 • 2 min
Na bielorusko-poľskej hranici zomrel vojak. Malo ísť o nehodu!

VARŠAVA - Poľský vojak prišiel o život v sobotu pri výkone služby na poľsko-bieloruských hraniciach.

slovakia

left justify in out

Poľská armáda podľa AFP vo vyhlásení označila smrť vojaka za "nešťastnú nehodu". Vojak zomrel po výstrele zo služobnej zbrane. Poľská polícia v sobotu oznámila, že blízko poľskej hranice s Bieloruskom našla telo mladého Sýrčana.

 

V pohraničných oblastiach Poľska táboria tisíce migrantov z Blízkeho východu, ktorých priviedol k hranici bieloruský režim. Migranti sa chcú dostať do Poľska a odtiaľ ďalej do Európskej únie. Európska únia obviňuje Bielorusko zo zámerného privádzania ľudí do východnej Európy a ich následného pašovania na Západ.

 

Situácia na hraniciach medzi Poľskom a Bieloruskom sa vystupňovala v pondelok 8. novembra. Niekoľko tisíc ľudí vtedy prišlo z bieloruskej strany k poľským hraniciam a odmietajú opustiť pohraničné pásmo. Niektorí z nich sa pokúsili dostať do Poľska zvalením alebo prestrihnutím plotu z ostnatého drôtu.

 

Členské štáty EÚ obviňujú Minsk zo zámernej eskalácie krízy a žiadajú uvalenie sankcií. Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko zasa tvrdí, že za túto situáciu si môžu samotné západné krajiny, lebo v dôsledku ich konania ľudia utekajú zo svojej vlasti pred vojnou.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies