V Žiari nad Hronom začali s projektovou prípravou na obnovu autobusovej stanice

NETKY.SK • 11 Júl 2023, 17:00 • 2 min
V Žiari nad Hronom začali s projektovou prípravou na obnovu autobusovej stanice

ŽIAR NAD HRONOM - Mesto Žiar nad Hronom vyhlásilo verejné obstarávanie na vypracovanie realizačnej projektovej dokumentácie k rekonštrukcii autobusovej stanice. V rámci projektu samospráva počíta s obnovou nástupíšť, spevnených plôch i rekonštrukciou mobiliáru. Vyplýva to z oznámenia zverejnenom vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

slovakia

left justify in out

Na autobusovej stanici v Žiari nad Hronom chce mesto rekonštruovať prestrešenie nástupíšť i spevnené plochy, pôvodný asfalt by mala nahradiť nová dlažba a doriešená by mala byť i bezbariérovosť stanice. V rámci projektovej dokumentácie samospráva požaduje aj návrh mobiliáru, lavičiek, odpadkových košov, osvetlenia, digitálnych informačných tabúľ či zelene.

 

"Rekonštrukcia autobusovej stanice v Žiari nad Hronom bude prebiehať vo viacerých etapách, podľa harmonogramu prác odsúhlasených realizačnou firmou a investorom, s obmedzením prevádzky," priblížilo mesto v podkladoch. Záujemcovia o vypracovanie projektovej dokumentácie môžu svoje ponuky predkladať do 24. júla.

Celková odhadovaná hodnota zákazky je viac ako 20.000 eur, samospráva ju plánuje financovať z vlastných zdrojov. Autobusovú stanicu v Žiari nad Hronom niekoľko rokov prevádzkovala spoločnosť SAD Zvolen, od júla má stanicu v prenájme mestská spoločnosť Technické služby. Samospráva na jar vypovedala zmluvu pôvodnému nájomcovi, dopravca podľa mesta neinvestoval do modernizácie nástupišťa a stanica už nespĺňala štandardy 21. storočia. Cieľom mesta je vytvoriť zo stanice moderný priestor, ktorý bude cestujúcim poskytovať vyšší komfort ako v súčasnosti.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
TASR / Marek Nemček Foto: Foursquare
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies