Peter Pellegrini v Bruseli podporil zjednodušenie čerpania eurofondov

NETKY.SK • 15 November 2017, 14:15 • 2 min
Peter Pellegrini v Bruseli podporil zjednodušenie čerpania eurofondov

Bratislava/Brusel - Zníženie administratívneho zaťaženia prijímateľov eurofondov v budúcom programovom období môže zefektívniť celý proces ich čerpania.

slovakia

left justify in out

Zhodli sa na tom v stredu v Bruseli členovia Rady EÚ pre všeobecné záležitosti, v zložení ministrov zodpovedných za eurofondy. Slovensko na rokovaní zastupoval podpredseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD).

 

Podporil pritom zásadné zjednodušenie politiky súdržnosti. "Musí sa tiež zjednodušiť vykonávanie kontrol a auditov a namiesto splnenia formálnych podmienok sa musí kontrolovať, či podporený projekt splnil svoj cieľ," zdôraznil Pellegrini. Kontrola by podľa neho nemala spočívať v tom, či pri rekonštrukcii školy majú nové okná rovnakú farbu ako v projekte, ale či sú vymenené, či boli obstarané transparentne a najmä, či sa vďaka nim šetrí energia.

 

Na stretnutí sa najvyšší európski predstavitelia zodpovední za eurofondy venovali tiež otázkam súvisiacim s budúcnosťou politiky súdržnosti po roku 2020. Pellegrini zdôraznil, že napriek hospodárskemu oživeniu v Európe stále existujú rozdiely v konkurencieschopnosti a inováciách medzi jednotlivými regiónmi.

 

Úlohou európskych politikov je podľa neho starať sa o všetkých občanov bez ohľadu na to, či žijú vo viac alebo menej rozvinutom regióne. Práve na vyrovnávanie týchto rozdielov slúžia eurofondy. "Aby sme to dosiahli, budeme potrebovať dostatočne silný rozpočet EÚ, v ktorom by podiel tejto významnej politiky EÚ nebol nižší ako v aktuálnom programovom období," dodal slovenský vicepremiér.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies