Pellegrini a Blanár sa vo Washingtone stretli so slovenskými krajanmi

NETKY.SK • 10 Júl 2024, 08:11 • 2 min
Pellegrini a Blanár sa vo Washingtone stretli so slovenskými krajanmi

WASHINGTON - Pellgerini si podľa svojich slov veľmi váži všetkých Slovákov, ktorí sa presťahovali do zahraničia natrvalo, ale Slovensko majú stále v srdci a zachovávajú jeho národné a kultúrne tradície.

slovakia

left justify in out

Prezident SR Peter Pellegrini sa v utorok stretol so slovenskými krajanmi žijúcimi vo Washingtone, kam pricestoval na summit Severoatlantickej aliancie. Sprevádzal ho aj minister zahraničných vecí Juraj Blanár.

"Málokto si uvedomuje, že štátny sviatok Cyrila a Metoda je zároveň Dňom Slovákov žijúcich v zahraničí. Som presvedčený, že sa o našich krajanov musíme postarať a ukázať im, že sa môžu kedykoľvek vrátiť domov," uviedol Pellegrini.

Podľa svojich slov si veľmi váži všetkých Slovákov, ktorí sa presťahovali do zahraničia natrvalo, ale Slovensko majú stále v srdci a zachovávajú jeho národné a kultúrne tradície. "Preto som prišiel pozdraviť našu krajanskú komunitu v USA. Všetci sú v srdci skutočnými vlastencami, ktorí sa usilujú o čo najlepší obraz Slovenska," dodal.

Šéf diplomacie SR sa slovenskej komunite vo Washingtone poďakoval za pozitívnu energiu a stretnutia, počas ktorých "sme aj za oceánom cítili silné vlastenectvo a hrdosť na slovenské korene".

S Pellegrinim si tiež uctili pamiatku jedného z najznámejších Slovákov v zahraničí, generála Milana Rastislava Štefánika, ktorého významný odkaz podľa Blanára nesie busta nachádzajúca sa pred budovou slovenského veľvyslanectva vo Washingtone.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Viktória Gromová
Zdroj: FB/Peter Pellegrini, FB/Juraj Blanár, Foto: FB/Peter Pellegrini
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies