Pápež otvoril zo Španielskeho námestia v Ríme vianočnú sezónu

NETKY.SK • 9 December 2016, 07:38 • 2 min
Pápež otvoril zo Španielskeho námestia v Ríme vianočnú sezónu

RÍM - Pápež František upriamil dnes pozornosť na rodiny bojujúce o prežitie, ľudí bez práce a aj tých, ktorí sú donútení vykonávať nedôstojnú prácu.

slovakia

left justify in out

Takýmto spôsobom otvoril na Španielskom námestí v Ríme vianočnú sezónu, ktorá sa v talianskej metropole na rozdiel od iných západných veľkomiest začala až dnes.

 

Dnešný deň je totiž v rímskokatolíckej cirkvi slávnosťou Nepoškvrneného počatia Panny Márie, ktorej na rímske Španielske námestie prichádzajú vzdať úctu tradične pápežskí hasiči, no tiež početní duchovní, veriaci i miestni a zahraniční predstavitelia. Pre väčšinu Talianov je to deň pracovného pokoja a zároveň začiatok vianočnej sezóny a nákupov pred blížiacimi sa sviatkami.

 

Pápež sa v luxusnej rímskej štvrti pri Španielskych schodoch pomodlil pri stĺpe so sochou Nepoškvrnenej Panny Márie za rodiny, ktoré sa pre množstvo problémov životom pretĺkajú čoraz ťažšie. Poukázal tiež na údel tých, ktorí musia vykonávať nedôstojnú prácu a ďalších, ktorí prišli o zamestnanie alebo si ho nevedia nájsť.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
Deň Ústavy o
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies