Pápež má iný názor na terorizmus: Nie je správne hovoriť o "násilnom, teroristickom" islame

NETKY.SK • 1 August 2016, 06:33 • 2 min
Pápež má iný názor na terorizmus: Nie je správne hovoriť o "násilnom, teroristickom" islame

KRAKOV/RÍM - Pápež František v nedeľu uviedol, že nebude označovať islam za "teroristický", pretože by to bolo nespravodlivé a nepravdivé. Informovala o tom v noci na dnes agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Novinári na palube lietadla, ktorým pápež cestoval v nedeľu večer späť do Ríma po návšteve Poľska, sa ho pýtali, prečo nikdy nepoužije slová islam, islamský pri zmienke o terorizme alebo inom násilí.

 

"Nie je správne stotožňovať islam s násilím. Nie je to správne a nie je to pravdivé," povedal František. "Myslím si, že v každom náboženstve vždy existuje malá fundamentalistická skupina."

 

Pápež uviedol, že nerád hovorí o "islamskom násilí", pretože vidí správy o násilí, vraždách každý deň, keď si pozerá noviny aj v Taliansku. "A to sú pokrstení katolíci. Ak hovorím o islamskom násilí, potom musím hovoriť o katolíckom násilí," zdôraznil.

 

"V islame nie sú všetci násilní, nie všetci katolíci sú násilní," dodal s tým, že sa rozprával s imámami, moslimskými duchovnými: "Viem, ako myslia, snažia sa o mier."

 

Pokiaľ ide o džihádistickú skupinu Islamský štát (IS), tá sa podľa Františka "preukazuje násilne, ale to nie je islam".

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies